מכבי פ"ת: ישראל זגורי יתבע 592 אלף ש"ח מהמועדון

הסיבה: הושאר בחל"ת ללא הסבר. לוזון: "טוב שהגיש בוררות"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  14.05.20 - 12:26
תחילת כתבה

ישראל זגורי הולך עד הסוף: הבוקר (חמישי) הגיש קשרה של מכבי פתח תקווה תביעת בוררות באמצעות עורך דינו, יהב ארגמן, נגד המועדון. זגורי שגדל במכבי חיפה ושיחק בין היתר גם בבית"ר ירושלים והפועל תל אביב, חתם הקיץ לשנתיים במלאבס במטרה לסייע לה לשוב לליגת העל לאחר שירדה ללאומית בעונה שעברה.

בכתב התביעה נכתב: "יום לפני סגירת מועד סגירת חלון העברות פנה אבי לוזון לתובע (זגורי) והודיע לו כי הוא מבקש שיעזוב את הקבוצה ויעבור לקבוצה אחרת וזאת שהקבוצה במקום הראשון ובפער ניכר מהמתחרות. התובע הופתע מהדרישה לעזוב וזאת מבלי שקיבל הצעה מקבוצה אחרת ולא נוהל מו"מ לעזיבתו. לשאלת התובע את מר לוזון "מה לגבי העונה הבאה?": השיב האחרון כי מבחינתו אין חוזה לעונה הבאה".

עו"ד יהב ארגמן מציין בתביעה כי מיד לאחר הבקשה של לוזון הוחתם אור אינברום שהגיע בהשאלה מהפועל תל אביב ומשחק בעמדה זהה לזו של זגורי שלא עזב את האימונים והמשיך עד להפסקת האימונים בהוראת משרד האימונים עקב התפשטות נגיף הקורונה.

עוד צוין בכתב התביעה: "מיד לאחר ההודעה על סיום ההגבלות לביצוע הפעילות ספורט נקראו שחקני הקבוצה להתייצב במשרדי הנתבעת לצורך החזרתם לפעילות  לקראת חידוש הליגה הלאומית. מנהלי הנתבעת הודיעו לתובע כי מתוך כלל שחקני הקבוצה אשר שבים לפעילות ומסיימים באופן רשמי את תקופת החל"ת הוא היחיד אשר נדרש להישאר בחל"ת וזאת ללא כל הסבר וסיבה. עצם החרגת הץובע ללא כל הסבר, הינו ניצול ציני ומכוער של הסיטואציה אליה נקלע העולם והמדינה לאור משבר הקורונה והכל בחוסר תום לב משווע הזועק לשמיים".

עו"ד ארגמן מציין כי זגורי פנה ללוזון וביקש להסביר, אך זה אמר לו שהוא כבר לא חלק מהמועדון מחודש ינואר. זגורי עצמו קיבל קיבל שכר עבור חודש פברואר ומחצית ממרץ. תביעת הבוררות של זגורי להתאחדות לכדורגל נאמדת ב-592 אלף ש"ח, וכוללת את שכרו עד סוף העונה, מענק עלייה, שכר העונה הבאה, מענקים ופיצויים שונים.

יו"ר מכבי פ"ת, אבי לוזון, מסר בתגובה: "זגורי קיבל שתי הצעות, מאחי נצרת והפועל רמת השרון, בשכר קרוב לשכר שהוא משתכר במכבי פתח תקווה. הוא התבקש לעבור, כאשר אני התחייבתי להשלים את השכר כדי שלא ייפגע. היות והוא לא עשה זאת הוא מבחינה סיים את דרכו בקבוצה. טוב שהוא הגיש תביעת בוררות, הדברים יתגלו".