מוגרבי תובע כ-2.3 מיליון ש"ח מסכנין

האזינו לקשר: ניסו לשבור את רוחי כדי שאוותר על כסף

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.06.20 - 10:35
תחילת כתבה

הקשר פיראס מוגרבי הגיש הבוקר (שני) כתב תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נגד בני סכנין באמצעות עורך הדין יהב ארגמן. הקשר, שקרע את הרצועה הצולבת בעונה שעברה, החלים שב לשורות הקבוצה ואף כבש ארבעה שערים בכל המסגרות, אך היחסים בינו לבין המועדון עלו על שרטון.

מוגרבי, שהצטרף למועדון לפני שלוש עונות, מחזיק לטענתו בחוזה המסתיים ב-2.7.20. בתביעה נטען כי מרגע הפציעה, המועדון חדל לעמוד בהסכם: "סכנין זנחה את חובותיה והותירה את מוגרבי ללא שכר לו היה זכאי". מפנה נוסף הגיע בחודש ינואר האחרון, כאשר השחקן ניצל את העובדה שהקיץ יהפוך לשחקן חופשי וחתם בהפועל חדרה. בתביעה צוין: "סכנין ומנהליה פצחו במסע של התעמרות במטרה לפגוע בשמו הטוב וביכולת המקצועית שלו".

עו"ד של מוגרבי טוען כי השחקן הפך ל"מנודה" יחד עם חאלד חלאיילה והאימונים שהשניים עברו הוגדרו כ"לקוניים וסתמיים": "במטרה לשבור את רוחם ולגרום להם לוותר על יתרת הסכום". טענה מרכזית נוספת בתביעה היא העובדה כי עם ההודעה על חידוש הליגה לאחר התפשטות נגיף הקורונה והחזרת השחקנים מחל"ת, מוגרבי לא הושב לאימונים עם יתר חבריו. "מוגרבי פנה להנהלה וביקש להסדיר מעמדו בכדי להקטין את הנזק המקצועי בעקבות חוסר במסגרת אימונים ראויה. ספק גדול אם יצליח לשוב לשחק כדורגלני מקצועני כפי שהעתיד ניבא לו בטרם החלה ההתעמרות".

בסה"כ התביעה נאמדת על 2,277,558 ש"ח. בין היתר מדובר על שכר שלטענתו לא קיבל בתקופת הפציעה, פיצוי פיטורין, פנסיה, דמי הבראה, דמי חופשה  אי עריכת שימוע, פגיעה בשמו הטוב ומענקים. "עניינה של תביעה זו הינו בעזות פנים וניצול ציני של כוחו של מעסיק לעשות ככל העולה על רוחו, תוך התעמרות ופגיעה בזכויות העובד הבסיסיות ביותר", נכתב בתביעה.

מסכנין נמסר בתגובה: "לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי, הנהלת בני סכנין החליטה לתבוע בהוצאת דיבה כל שחקן אשר פוגע במוניטין של המועדון דרך תביעות  מופרזות ובלתי מבוססות. בעניין פיראס, הוא קיבל את מלוא השכר לו הוא זכאי, כולל הפרשות סוציאליות. המועדון גם שילם לו עבור שתי נסיעות לחו״ל למטרת שיקום ואימון אישי אצל בכירי המקצוע באירופה. תביעתו הזויה".