"בן זו**. אגמור אותך". צפו בלוזון משתלח

דו"ח חמור הוגש נגד בעלי ראשל"צ, שיועמד לדין: "אפסים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.06.20 - 12:11
תחילת כתבה

כבר תקופה ארוכה לא נכתב דו"ח שיפוט כה חמור כמו שהוגש הבוקר (שלישי) להתאחדות לכדורגל כנגד בעל בית של קבוצה בליגה המקצוענית. בעלי הפועל ראשון לציון, עמוס לוזון, 'מככב' בדו"ח שהגיש השופט זיו אדלר עקב ההשתלחות הקשה שלו בצוות השיפוט ויעמוד לדין. אדלר הסתמך כאמור על דברים שאמר לוזון אתמול לעוזר השופט, דודו ביטון והשופט הרביעי, אור לוגסי, במהלך ה-0:1 של מכבי פ"ת על ראשל"צ.

לוזון שלא היה רשום בטופס המשחק נכנס בדקה ה-21 לדשא אחרי שהתבקש על ידי השופט הרביעי לעלות ליציע ומחא בקולניות על פסילת גול לקבוצתו: "תתביישו לכם זה שער חוקי. הכל אתם שורקים להם. אתם בושה וחרפה". לוזון בהמשך נצמד לשופט הרביעי הוסיף תנועות ידיים וצעק: "אתם בושה וחרפה".

כמו כן, אדלר מציין שניגש ללוזון, ביקש ממנו לעזוב את תחומי המגרש ולעלות ליציע, אחרי שהבהיר לו שעליו לעזוב את האיזור שמוגדר כספסל. למרות הבקשה עמוס נשאר במקומו ובדקה ה-42 צעק: "מה אתה שורק, בן של זו**. חבורה של אפסים". בנוסף, צויין כי במהלך המחצית הראשונה פנה השופט הרביעי, אור לוגסי, מספר פעמים ללוזון שיעזוב את הספסל, אבל הוא לא עשה זאת. במחצית עודכן משקיף המשחק, משה עגייב, על הימצאותו של עמוס לוזון בתוך החלק ביציע שמוגדר כספסל. 

מופע הזעם של לוזון נמשך ועלה מדרגה במחצית השנייה. בדקה ה-72 פנה בעלי ראשל"צ לעוזר השופט, דודו ביטון וצעק לעברו: "הקוון הכי חלש בארץ. אין גרוע ממך, אתה בן זו** גדול". נגמר? לא אם תשאלו את עמוס. בדקה ה-88 צעק לוזון לעבר אדלר על פי הדו"ח: "אתה בושה וחרפה. אין גרועים כמוך. אתה והקוון הזה הכי חלשים בארץ. אני לא מבין איך אתה עוד שופט".

בדקה ה-93 לאחר שליפת כרטיס אדום לשחקן ראשל"צ, בנו עמרי לוזון, נכנס עמוס לוזון לתחומי המגרש ואמר לשופט הרביעי: "שופט רביעי תרשום בן זו**. תרשום אני א*יין אותך, שוטר בן זו**, אתה חלש. אתה גמור, אני מבטיח לך אתה גמור".

לאחר שריקת הסיום, מוסיף השופט בדו"ח, נכנס עמוס לוזון לתוך תחומי המגרש וכשהוא עומד בכניסה למנהרת השחקנים הוא צעק ליד העוזר דודו ביטון: "אני אגמור לך את הקריירה. אתה חלש. אתה בדיחה. אני אגמור אותך. אתה לא תראה דשא יותר. את תדאג תזכור מה אמרתי. תוך שהוא מוסיף תנועות של אפס לעברו". 

עקב האירועים, תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את עמוס לוזון לדין משמעתי בגין אי ציות להוראות שופט המשחק, העלבת שופט המשחק והפרת סדר. גם עמרי לוזון יעמוד לדין משמעתי בגין העלבת שופט המשחק. הדיונים של האב ובנו יתקיימו ביום רביעי בשעה 17:00.

תגובת יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש: "אני מגנה בכל תוקף את האלימות המילולית הקשה שהפגין מר עמוס לוזון, כמו גם בנו שהורחק, כלפי צוות השיפוט. אני מצפה מבעלי תפקידים לשלוט בחרצובות לשונם ולהבין את השפעתם על האוהדים בפרט והציבור בכלל. ביקורת מקצועית היא דבר לגיטימי, אבל אין דבר בינה לבין שפה כה אלימה ופוגענית. איומים מטעם בעלי קבוצות לא ישנו את ההחלטות המקצועיות של השופטים ולא יהלכו עליהם אימים. איגוד השופטים יגן על צוותי השיפוט, תוך שנפנה בתלונה לבית הדין המשמעתי כדי שיתייחס לכך בחומרה הראויה".