"מביך": צפו בעימות בין איווניר לדורה

מאמני עפולה ואשקלון במוקד. שחקנים: "מריחים את ליגה א'"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.06.20 - 07:40
תחילת כתבה

תשעה שערים, מהפכים, שער דרמטי בתוספת הזמן ועימות בין המאמנים - מה לא היה לנו במפגש בין הפועל אשקלון להפועל עפולה? אבל למרות המשחק הנהדר, המפגש יזכר בעקבות התקרית של מוטי איווניר ושלומי דורה.

תחילה, ניזכר: הכל התחיל מהחגיגות בהפגנתיות של שלומי דורה אחרי הניצחון המתוק, כשביקש ללחוץ את ידו של איווניר. מאמן אשקלון דחה את הלחיצה ורק התערבות של אנשי המועדונים מנעה ממנו להתעמת פיזית עם דורה. חושבים שנגמר? היחסים בין השניים התחממו שוב לאחר מספר דקות. דורה ביקש להתנצל בפניו של איווניר בחדרו, אך זה סירב להתנצל - כאשר גם בעמדת הראיונות השניים הגיבו בעוקצנות.

שחקנים משתי הקבוצות התייחסו לאירוע: "העימות בין איווניר לדורה היה מביך, שניהם אימנו בעבר בליגת העל והציפייה מהם היא להתנהג בהתאם. הלחץ משחק תפקיד, שני המאמנים מריחים את ליגה א'".

הפועל אשקלון עלתה ליתרון שלוש פעמים במשחק ועד הדקה ה-75 היא אף הובילה 2:4, אך תוך עשרים דקות ביצעה עפולה מהפך מרשים. כעת, שלושה מחזורים לסיום העונה, עפולה מדורגת במקום ה-15 ואשקלון אחרונה במרחק 5 ו-6 נקודות מהמבחנים בהתאמה.

כוכב הניצחון, ללא ספק, היה החלוץ דודו ביטון, שסיכם את המותחן: "אין תחרות, זהו ללא ספק המשחק הכי משוגע בקריירה שלי. לא ראינו משחקים כאלה כי בשנים האחרונות, קבוצות באות כדי לא להפסיד ולא כדי לנצח. גם בליגת העל זה בולט לעין, בגלל זה אין גולים. סיכויי ההישארות? כשדיברנו הרבה לא הבאנו תוצאות, אז עדיף רק להתרכז במשחק הבא. ברור שאנחנו צריכים לנצח כל משחק עד סוף העונה כדי לעשות את זה".

ביטון - ששיחק בספרד, פולין, סלובניה, קפריסין, מכבי והפועל תל אביב - מצא עצמו בגיל 32 בליגה הלאומית. השלושער אמש הפך אותו למלך שערי עפולה עם שבעה כיבושים. "האמת שהחלק השני של העונה מעולה מבחינתי. חתמתי מאוחר בעפולה, ללא הכנה וללא מחנה אימון ונכנסתי לעניינים רק בינואר, כך שכל השערים שלי הם בחצי השני של העונה. אני מרגיש מצויין וחד ומקווה להמשיך ככה עד סוף העונה".