הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איפה שהכל התחיל: על חזרת עטר לבני יהודה

ההצעות שנפלו והבקשה של אבוקסיס. מאחורי הקאמבק לכתום

תומר לוי
תומר לוי  15.07.21 - 13:40
תחילת כתבה

אחד הקאמבקים המרגשים בכדורגל הישראלי העונה הושלם. אלירן עטר, שעזב את בני יהודה בגיל 23 כחלוץ צעיר ומבטיח, חוזר למדים הכתומים אחרי שכבש יותר מ-100 שערי ליגה, עבר כמעט בכל הקבוצות הגדולות וגם חווה קדנציה קצרה באחת הליגות הגדולות באירופה (ריימס הצרפתית, למי ששכח). כעת הוא ינסה לעשות מה שאלי אוחנה עושה לפניו ולסחוב את קבוצת נעוריו כל הדרך חזרה לליגת העל.

הדרך של עטר לבני יהודה לא היתה חלקה. תחילה הוא בדק הצעות מקבוצות גדולות בארץ. היתה התעניינות מהפועל באר שבע ומהפועל תל אביב, אבל המגעים לא צלחו. גם אשדוד הגישה הצעה נמוכה יחסית לעונה, אבל זה לא מה שהוא חיפש. בינתיים, יוסי אבוקסיס הבהיר לברק אברמוב שהוא מאוד מעוניין בעטר מבחינה מקצועית. לדעתו, הניסיון והשערים שלו יכולים להוות את שובר השוויון בליגה הלאומית.

בבני יהודה נרתעו תחילה. המחשבה היתה שמדובר בעסקה כבדה מבחינה כלכלית. בכל זאת, התקיימה פגישה עם עטר לפני שהוא המריא לחו"ל והפערים היו ניתנים לגישור - 30 אלף דולר לעונה, כאשר החלוץ דרש חוזה לשנתיים. בסופו של דבר הקצוות נסגרו ועטר יקבל 150 אלף דולר בחוזה לכל אחת משתי העונות הקרובות. אמנם מדובר בירידה גדולה מהשכר שקיבל עד כה, אבל בני יהודה היתה היחידה שמוכנה להעניק לו חוזה לשנתיים. מענק עלייה, אגב, יהיה בחוזה.

עטר, מבחינתו חוזר הביתה לתל אביב. המטרה הראשונית שלו, אמנם, היתה לשחק בקבוצה גדולה עם קהל, אבל ברגע שזה לא קרה, בני יהודה היתה אופציה מצוינת מבחינתו, במחשבה שאולי הוא אפילו יסיים אצלה את הקריירה, איפה שהכל התחיל. בני יהודה, מצידה, רואה בחזרתו של עטר חוט מקשר אל הקהל. במועדון מבינים שכדי לעלות ליגה, הם צריכים את האוהדים לצידם, והחתמתו של הכוכב שגדל בכתום יכולה לעזור להם בבקשה לשים את המאבקים בצד ולעזור למועדון לשוב למקומו הטבעי בליגת העל.

אם לפני צירופו של עטר בני יהודה היתה המועמדת הברורה להעפיל לליגת העל, כעת כל תוצאה מלבד חזרה לשם תהיה כישלון. לא בכל יום מגיע כישרון ברמה של אלירן עטר לליגה הלאומית, ולמרות שהוא בגיל 34, גם בבית"ר ירושלים (סיים כמלך השערים של הקבוצה בעונה שעברה), הוא הוכיח שיש לו מה לתרום. איך זה ייגמר? אי אפשר לדעת, אבל מעניין בטוח יהיה.