הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חשד לדפוסי הימורים חריגים במשחקי איכסל

האישום: התנהגות בלתי ספורטיבית. ההתאחדות העניקה ארכה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.07.21 - 11:27

הפועל איכסל ממשיכה להסתבך: הבוקר (שלישי) הגיש תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, כתב אישום נגד הקבוצה שכזכור, הורדה לליגה א' בשל אי העברת התקציב בבקרה. איכסל מואשמת בהתנהגות בלתי ספורטיבית, אי התייצבות לחקירה בווייצמן יער ובעבירות כספים. במסגרת החקירה המאומצת, עלו חשדות גם לדפוסי הימורים חריגים במשחקה של איכסל מול עירוני רמת השרון, כמו גם במשחק בין איכסל והפועל ירושלים.

רשף מציין תחת אישומי ההתנהגות הבלתי ספורטיבית גם את החלטת הקבוצה לשחרר במחזורי הסיום של הפלייאוף העליון את המאמן אלירן חודדה, כמו גם מספר שחקנים רב של שחקנים. כפי שפורסם, שחקנים מאיכסל כבר הגיעו לחקירה במשרדי וייצמן יער. בסעיף האישום של אי התייצבות לחקירה, מציין רשף ששחקנים ומנהל המועדון לא הגיעו לחקירה ולא הודיעו על כך מראש.

כעת נחשפים גם שמות השחקנים החשודים: עלא אלדין אגבאריה, מוחמד ביאדסה וטארק עמד אל האדי התבקשו פעמיים להתייצב במשרד החקירות, אישרו את הגעתם פעמיים - ולא הגיעו ללא סיבה מוצדקת - מבלי להודיע, ואף ניתקו את הטלפונים ולא ניתן היה לתפוס אותם. השחקנים עומדים לדין על העבירות של זימון לעדות בחברת החקירות, ואי הגעה ללא הודעה מראש.

בהמשך כתב האישום מציין תובע ההתאחדות כי ישנם לכאורה עבירות בענייני כספים, והסתרת הלוואה מצד הקבוצה, בשל אי העברת הדיווח בנושא הזה - עומד לדין גם המנכ"ל בהא חליל. בעניין אחר, היום החליטה ההתאחדות לכדורגל לדחות את הדיון בעניינה של איכסל - הקשור להורדתה לליגה א'. ההחלטה נדחתה ל-25.7, מתוך התחשבות בימי החג.