הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שיחקתי בלי חשק, עלינו עם שחקני הנוער"

גילויים בפרשת איכסל. הבלם שהעיד ביקש פוליגרף אך לא הגיע

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.07.21 - 11:56

גילויים חדשים בפרשת איכסל והגשת כתבי האישום שהוגשו נגד היו"ר של הקבוצה, בהאה חליל, ושחקני הקבוצה מוחמד ביאדסה, טארק עבד אל האדי ועלא אלאדין אגבריה.

הבוקר (רביעי) התברר כי שחקן נוסף מסובך, כשהבלם הארון שפסו לא הגיע לבדיקת פוליגרף שהוא עצמו הסכים לעשות, לבקשת חברת החקירות ויצמן יער, שחוקרת את החשדות. בחקירתו, שחלקיה הועברו להתאחדות לכדורגל, העיד שפסו על החשד שישנו להטיית שני המשחקים האחרונים של איכסל בליגה - המשחק מול הפועל נוף הגליל, שהסתיים ב-5:0 ליריבה, שעלתה ליגה, והמשחק מול הפועל ירושלים, שכבשה שישיה לרשת של איכסל. על החשדות נגד הקבוצה מהלאומית פורסם לראשונה בערוץ הספורט.

"אני מודה ששיחקתי בלי חשק כי הקבוצה עלתה עם שחקני הנוער ולא הייתי טוב במשחקים האלה", העיד השחקן, שביקש לעבור בדיקת פוליגרף ולהוכיח כי הוא דובר אמת ושאין ולא יכול להידבק בו רבב של הטיית משחק. לאחר שנקבעה בדיקת הפוליגרף, ואחרי הסכמתו המלאה בעל פה ובכתב, השחקן לא הגיע לבדיקה, כשעל פי החומרים שהועברו לתובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, בחברת החקירות לא הצליחו ליצור איתו קשר.

ערוץ הספורט ביקש את תגובת השחקן: "עניתי לכל מה שהתבקשתי בחקירה ולא הברזתי משום מקום, אני מתמקד בכדורגל ולא מתעסק בדברים שלא קשורים אלי".

יו"ר הקבוצה, בהאה חליל, מסר בתגובה: "אני הייתי בחקירה ולגבי השחקנים שלא הגיעו זו לא בעיה שלי. הלוואי וימצאו מישהו שהיטה משחק, ככה אוכל לדעת ולדאוג שאותו אדם ישלם על זה. בינתיים מלכלכים על כל איכסל. אני מבין שיש אנשים בהתאחדות לכדורגל שלא רוצים את איכסל בליגה הלאומית ומעדיפים את הפועל פ"ת אבל כל עוד זה תלוי בי איכסל תמשיך להיות בליגה הלאומית".