הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחק הכיסאות: חילופי המאמנים בלאומית

מעמדם של קשטן, דגו וגארסיה התערער, והאם ברקוביץ' יחזור לנצרת? הערבובים

רז זהבי
רז זהבי  19.02.22 - 14:26

תגיות: ליגה לאומית

מעולם הליגה הלאומית לא היתה כל כך צמודה מותחת ולחוצה כמו בעונה הנוכחית. עיקר הלחץ לאחר תוצאות המחזור ה-26 אתמול (שישי) הוא בקבוצות שנאבקות נגד הירידה.

על פי ההתפתחויות האחרונות חלק מקברניטי הקבוצות נעולים על זעזוע בעמדת המאמן אבל העדר אלטרנטיבות מונע בשלב זה את השינויים, בדגש על בשלב זה. כך למשל באחי נצרת ובעכו הגיעו למסקנה שהגל של תומר קשטן ומסאי דגו בהתאמה הגיע אל החוף בעונה הנוכחית.

בעכו מאוכזבים מאוד ממסאיי דגו שמחזיק במאזן של ניצחון אחד ב-13 משחקים וגם זה מול רמת השרון החלשה. לאחרונה מנסה קרן בן נשר יושבת הראש לסייע לדגו בכל דרך אפשרית לרבות ערבי גיבוש ושיחות אישיות, אבל הקריסה של הקבוצה שנמשכת כבר 3 חודשים לא נעצרת, ובעכו שפינטזו בתחילת העונה על הצמרת הגבוהה חוששים מירידה.

שיא השיאים היה ההפסד להפועל פ"ת ששיחקה עם שמונה שחקני שדה למעלה מחצי שעה, הפסד שגם מסאי דגו הגדיר כהכי משפיל ומבזה בקריירה שלו. עכשיו בן נשר ניצבת בפני ההחלטה הכי חשובה שלה מאז הצליחה לשקם ולייצב את המועדון. כאמור בימים האחרונים פסלה בן נשר שמות רבים של מאמנים שהוצעו לה. בן נשר אמורה להחליט האם להעניק לדגו קרדיט למשחק נוסף או לחילופין לבצע כבר עכשיו את הזעזוע ואולי ללכת על שלומי דורה.

באחי נצרת נעולים להיפרד מתומר קשטן לאחר הפסד נוסף וחשש מירידה. היו"ר מאהר חאמד איבד לחלוטין אמון בקשטן הוא לא נעול שהמאמנים הפנויים יצליחו להשאיר את הקבוצה בליגה. חאמד לא בורח מהמילה "כישלון" כשמזכירים את התיפקוד של הקבוצה ותפקודו של תומר קשטן. המאמן היחיד אותו חאמד רוצה באחי נצרת כמחליפו של קשטן הוא ניר ברקוביץ מאמן נס ציונה שכבר אימן בהצלחה באחי נצרת בעבר.

למרות שנס ציונה מדורגת בצמרת הטבלה בלאומית והקבוצה נחשבת לסיפור הצלחה ברקוביץ עשוי לעזוב. הסיבה: תנאי עבודה בעייתים. שחקני הקבוצה מסרבים להתאמן במגרש האימונים שמסכן לטענתם את בריאותם. מאחר וגם בית"ר תל אביב בת ים קבוצת הנוער של מכבי תא וקבוצת הנוער של המועדון משחקות במגרש העירוני בנס ציונה, לקבוצה מצמרת הלאומית מתאפשר להתאמן רק פעמיים בלבד באצטדיון.

כפי שכבר פורסם בערוץ הספורט העניין יצר בלגן וגרר עימותים קשים בין אנשי המועדון לרבות המאמן ניר ברקוביץ' עם הנהלת האצטדיון. לפיכך לא מן הנמנע שבשני לאחר המשחק מול בני יהודה ברקוביץ יודיע על עזיבה. באחי נצרת מחכים לו.

אגב גם בבני יהודה עלול להתרחש זעזוע נוסף במקרה שהקבוצה לא תנצח את נס ציונה. לא מן הנמנע שאם ניסו אביטן יחליט להרים ידים שוב נראה על הקווים את כפיר אדרי ויעקב אסייג.

מי שנהנה מהספק והנחמדות של המועדון הוא קרלוס גרסיה המאמן הכושל של ביתר תל אביב בת ים שנמצאת כבר עם רגל וחצי בליגה א'. גרסיה שבמאזנו ניצחון אחד בלבד מתוך שבעה משחקים, יקבל קרדיט מהבעלים ליאור שחטר למשחק נוסף שלאחריו יתקבלו החלטות.

כזכור גרסיה החליף את קלמי סבן שדווקא הצליח מאוד עם הקבוצה אחרי המשבר הגדול בתקופתו של אליעזר בן אהרון. סבן נשאר בצוות של גרסיה ומטבע הדברים הוא מוזכר כמועמד לשוב לתפקיד המאמן הראשי במקרה  של זעזוע.