הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

29 מאמנים: קצב החילופים המסחרר בלאומית

באיזה שיא מחזיק תומר קשטן ומה משותף להפועל ראשל"צ, רעננה ועפולה?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.02.22 - 11:02

תגיות: ליגה לאומית

הליגה הלאומית נחשבת לליגה "משוגעת" וכזו שהמאמנים מתחלפים בה בקצב מסחרר. "ערוץ הספורט" עושה לכם סדר בכל הנתונים של מאמני הלאומית. 29 מאמנים עמדו העונה על הקווים. שיאניות חילופי המאמנים: הפועל ראשל"צ, הפועל עפולה והפועל רעננה, שביצעו שני שינויים כל אחת בעמדת המאמן.

בראשל"צ פתח את העונה חיים שאבו, אחריו הגיע ריימונד אטפלד וכיום זה הוא איסמעיל עאמר שעומד על הקווים בקדנציה השנייה שלו במועדון. בטווח אופיר קופל, מאמן קבוצת הנוער, עמד על הקווים. בעפולה החל את העונה רומן זולו, שאחריו שחר ויזינגר עמד על הקווים, עד הגעתו של אלדד שביט. עם הפרידה מהאחרון, שב ויזינגר לקווים. גם ברעננה שיחקו במשחק הכסאות. אלירן חודדה החל את העונה, רומן זולו החליף אותו לתקופה קצרה ומאז אוקטובר אלי כהן לקח את המושכות.

מנגד, מיהו המאמן שהחזיק הכי הרבה זמן בתפקיד? אחי נצרת מוכיחה שהיא לא חלק ב"טירוף" החלפת המאמנים בלאומית. תומר קשטן מונה לתפקיד ב-30.12.2020 והוא מחזיק בתפקיד קרוב ל-14 חודשים וכמובן בשיא הנוכחי, אך מעמדו מעורער והפסד לבני ריינה השכנה עשוי להוביל לעצירת הרצף ולזעזוע.

אדהם האדיה, מאמנה של בני ריינה, מונה למאמן בדיוק באותו יום כמו קשטן, אך אז הקבוצה הייתה בליגה א' ועמה כאמור העפיל ללאומית. קבוצתו מדורגת כעת במקום השני ומעמדו איתן. שני המאמנים כאמור יפגשו היום.

הבאים אחרי הצמד הם מוטי איווניר (הפועל אום אל פאחם) ומסאי דגו (הפועל עכו). איווניר הגיע לאום אל פאחם באוקטובר 2020 וכעבור ארבעה חודשים בתפקיד הוא עזב, אך שב אליו כעבור חודש וחצי. אורכה של הקדנציה הנוכחית כעשרה חודשים. דגו שבר את השיא של עצמו באותה קבוצה, כאשר מונה למאמנה של הפועל עכו לפני קצת יותר מעשרה חודשים.

ניר ברקוביץ' מונה ביוני למאמנה של סקציה נס ציונה ומאז הוא מחזיק בתפקיד. מדובר בקדנציה הארוכה ביותר שלו כמאמן בקבוצה שאחיו, אייל, הוא לא הבעלים שלה. גם עופר טסלפפה החל את העונה על הקווים בהפועל פ"ת. הוא מונה למאמן עוד שהקבוצה הייתה אמורה לשחק בליגה א'.

מאמנה של מ.ס. כפר קאסם, עמיר נוסבאום, מחזיק בתפקיד קצת יותר משלושה חודשים והספיק להעביר עשרה משחקי ליגה, לאחר שהחליף בתפקיד את שלומי דורה. קצת אחריו מונה רוני אוואט למאמנה של הפועל רמת גן במקום ליאור זאדה. עידן שריקי ויאיר אזולאי החליפו את אוואט על הקווים בהפועל אדומים אשדוד.

ארבעה מאמנים מונו מתחילת שנת 2022. ירון הוכנבוים החליף את אורי גוטמן בהפועל כפ"ס, קרלוס גרסיה מונה למאמנה של בית"ר ת"א/בת ים במקום אליעזר בן אהרון כשבתפר קלמי סבן עמד על הקווים. חיים לוי החליף את עידן בראון בהפועל רמת השרון והמאמן הטרי ביותר, ניסו אביטן, העביר כבר ארבעה משחקים בבני יהודה במקום יוסי אבוקסיס.