חוזר לשחק כדורגל: גלבאן סגר באולימפו

הארגנטינאי עזב את ישראל לאחר שלא קיבל אשרת שהייה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 21:39

תגיות: פדרו גלבאן

תחילת כתבה

סוף טוב לסיפור בקשת אשרת השהייה של פדרו גלבאן לא היה, אבל הערב (שני), על פי דיווח בארגנטינה, חלה תפנית לטובה בסיפורו של גדול המבקיעים הזרים בליגת העל. אחרי תקופה ארוכה בה לא שיחק כדורגל, סגר הקשר באולימפו מהליגה השנייה בארגנטינה.

כזכור, גלבאן ומשפחתו הודיעו לפני שבוע כי החליטו לעזוב את ישראל מרצונם ולא להמתין להכרעת בית המשפט בעניינם. השחקן הארגנטיני ששיחק בישראל במשך 11 שנים, התמודד מול איום גירוש אחרי שתוקף אשרת השהייה שלו ושל משפחתו פג תוקף, אבל החליט להרים ידיים ולוותר אחרי מאבק ארוך ומתוקשר.

"משפחת גלבאן ציינה כי החליטה לעשות כן למרות התמיכה הרחבה שקיבלה מהציבור הרחב, ולמרות שההליך המשפטי בעניינה הצליח להשאירה בארץ בינתיים ועד להחלטה אחרת, בניגוד לעמדתו התקיפה של משרד הפנים", נמסר מעורך הדין של משפחת גלבאן, תומר ורשה על ההחלטה. "פדרו גלבאן הוא שחקן מוערך ומעוטר, שחי בישראל כל השנים ככוכב כדורגל, והוא אינו מוכן שיתייחסו אליו ואל משפחתו בצורה שאינה מכבדת את מעמדו ותרומתו לספורט הישראלי".

"גלבאן ומשפחתו כמובן שהיו מעדיפים ששר הפנים יעניק להם מעמד קבוע בארץ, אך לאור סירובו העיקש של השר ולמרות הצו שקיבלו מביהמ"ש שמותיר אותם בישראל לצורך הדיון המשפטי, הם אינם מעוניינים להישאר בחוסר ודאות ומעדיפים להמשיך את חייהם המשפחתיים במקום אחר, בראש מורם", צויין בנוסף.

במהלך קריירה שנפרשה על פני עשר שנים בישראל, שיחק גלבאן בבני יהודה, הפועל ת"א, מכבי פ"ת, הפועל אשקלון והפועל מרמורק. בגיל 33, הוא ינסה לחדש את הקריירה ולהוכיח שהוא עדיין יכול לתרום על הדשא.