"יד אלוהים": ההחמצה ששיגעה את ארגנטינה

ריבר פספסה שער בדקה ה-90, האוהדים שייכו זאת למראדונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.03.21 - 10:29
תחילת כתבה

הדקה היא הדקה התשעים. התוצאה על הלוח היא 1:1. כדור שפגע בכתפו של שחקן ריבר פלייט התקדם לכיוון השער, קפץ מעל ידיו המושטות של שוער בוקה, והתגלגל אט אט לכיוון השער. אלא שאז - משהו קרה. הכדור שעשה את כיוונו הבטוח אל מעבר לקו, כששחקן בוקה אחר כבר תופס את הראש, סטה הצידה ויצא על יד הקורה. בוקה ניצלה מספיגת שער דרמטית, ונאחזה בנקודה. זה מה שקרה הלילה (בין ראשון לשני), במשחק ה"סופר קלאסיקו", שהסתיים בחלוקת נקודות.

בוקה וריבר נפגשו במסגרת גביע הליגה הארגנטינאית, כאשר שתיהן היו בשני בתים נפרדים. הבומבונרה עדיין היה ריק מצופים, במפגש בו עלתה בוקה ליתרון מפנדל של סבסטיאן וילה הקולומביאני בדקה ה-41. במחצית השנייה, הצליחה ריבר לחזור למשחק משער של אגוסטין פאלאבצ'ינו (67) - עד הדקה התשעים, והמהלך שהסעיר את הרשתות והכדורגל העולמי.

הסברים פיזיים קשה לנפק למהלך כל כך נדיר, אז הפרשנים והאוהדים עברו למיסטיקה: "זו היתה יד האלוהים", אמרו חלק מהצייצנים, שייחסו זאת לדייגו מראדונה שנפטר מוקדם יותר השנה. "הרוח של מספר 10", כתבו אוהדי בוקה - ואף הצליחו לייצר "סימולציה" של עצירת הכדור האלוהית. הנה המהלך, בארבעה פריימים: