גנק ואליניב ברדה זכו בגביע הבלגי

החלוץ נכנס כמחליף (72) ב-0:2 על סרקל ברוז' והניף את התואר בפעם השניה. קומורדזי (85) ופוסן (89) הבקיעו. גביע הולנדי: אלקמאר זכתה עם 1:2 מול פ.ס.וו איינדהובן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.13 - 00:42
ברדה. זכיה שניה בתואר (GETTYIMAGES)
ברדה. זכיה שניה בתואר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבהלא רק בישראל, גם ברחבי אירופה מפעלי הגביע השונים מגיעים לרגעי ההכרעה. אליניב ברדה וקבוצתו גנק זכו בגביע הבלגי הערב (חמישי) אחרי שגברו בגמר דרמטי 0:2 על סקרל ברוז'. אצל השכנה הולנד, אלקמאר הניפה גם היא את התואר השני בחשיבותו אחרי 1:2 על פ.ס.וו איינדהובן.

בלגיה

סרקל ברוז' - גנק 2:0
בשעה טובה יש לאליניב ברדה גביע שני בבלגיה, עבור גנק מדובר בזכיה הרביעית בסך הכל בתולדותיה. 43,000 הגיעו הערב לאיצטדיון המלך בודואן בבריסל ואחרי 72 דקות ללא שערים ברדה גם נשלף מהספסל כדי לנסות לעזור לחבריו להשיג הכרעה.

אחרי שכבר נדמה היה שהמשחק יכנס להארכה, בדקה ה-85 בנארד קומורדזי הצליח לשבור את הקרח והעלה את גנק ליתרון ברגע נפלא מבחינתה. 4 דקות לאחר מכן ילה פוסן סגר את העניין ושלח האוהדים לחגוג. גנק אגב נמצאת גם במצב מבטיח במאבק על האליפות המקומית. האם מדובר בצעד ראשון בדרך לדאבל?

הולנד

אלקמאר - פ.ס.וו 2:1
בליגה המנצחת אולי מדורגת עשירית ויריבתה שיה, אך בגביע כידוע כל זה לא משנה. בדקה ה-12 אדם מאהר העלה את אלקמאר ליתרון ו-2 דקות לאחר מכן ג'וזי אלטידור כבר הכפיל. יורגן לוסדיה הצליח רק לצמק (31) ולא מנע מהקבוצה של חרט ורביק לחגוג זכיה רביעית בתולדותיה.