2 אוהדי אשקלון נחקרו בחשד שאיימו על שחקן ר"ג

פרסום ראשון: השניים עוכבו לחקירה ושוחררו בערבות. השחקן: "קיבלתי איומים בטלפון ובמסרונים. הם התנצלו"

מוטי פשכצקי ורועי גלדסטון  23.04.14 - 11:55
עוד תקרית מכוערת בספורט הישראלי
עוד תקרית מכוערת בספורט הישראלי
תחילת כתבה

תקרית לא נעימה עברה לאחרונה על שחקן עירוני רמת גן בכדורסל. הכדורסלן הגיש תלונה במשטרת מרחב דן אחרי ששני אנשים, שהזדהו כאוהדי עירוני אשקלון, התקשרו אליו לפני המשחק בין הקבוצות ולכאורה איימו עליו כי אם יקלע נקודות, ישברו לו את הידיים והרגליים.

שוטרי מרחב דן, בהנחייתו של מפקד המרחב שמעון לביא, איתרו את שני האנשים, תושבי אשקלון ולקחו אותם לחקירה. משטרת מרחב דן הרחיקה את השניים מהכדורסלן למשך 15 יום, כשגם נאסר עליהם ליצור עימו קשר כשלהו במשך 30 יום. השחקן טען שהוא ספג איומים כבר מהמשחק הראשון בין הקבוצות לפני כשבועיים. השחקן הציג הודעות טלפוניות בהן קללות ואיומים. לטענתו, בחלק מהמשחקים אף ירקו עליו.

"הכל התחיל במשחק שהיה באשקלון, כשאחד האוהדים עמד מטר וחצי מהפנים שלי, ירק עליי וניסה לתקוף אותי", מסר השחקן לאתר ערוץ הספורט, "במקום התחיל עימות עם איומים וקללות, כאשר לאחר המשחק הזה, שלשום, קיבלתי איומים בשיחות טלפון ובהודעות טקסט. הבנתי שהאוהדים האלה נעצרו בכניסה לאולם. היום קיבלתי הודעת התנצלות לי ולכל משפחתי מאותו מספר שממנו נשלחו האיומים. הם התנצלו ומבחינתי העניין סגור".

"המשטרה פועלת בליגות הנמוכות בדיוק כמו בליגות העליונות ולוקחת כל מקרה ברצינות", אמר גורם במרחב דן לאתר ערוץ הספורט, "המטרה שלנו היא ברורה, לנקות עד כמה שניתן את נושא האלימות הפיזית והמילולית בספורט". בתוך כך, עירוני ר"ג, שגברה 103:104 על אשקלון לאחר שתי הארכות, תתמודד מול עירוני נהריה בסדרת חצי הגמר. המשחק הראשון בסדרה ייערך כבר ביום שבת הקרוב בשעה 21:00 באולם עין שרה בעיר. הסדרה השניה תפגיש את הפועל עפולה ואליצור קרית אתא.