הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוליכה בצרות: לא שולמו משכורות בקרית גת

העירייה לא עמדה בסיכום והקבוצה בחובות של מיליון ש"ח

עודד הלפרין
עודד הלפרין  29.03.18 - 12:45
חגאי. צרות בגן עדן (מנהלת)
חגאי. צרות בגן עדן (מנהלת)

שני מחזורים לסיום העונה הסדירה בליגה הלאומית, ומכבי קרית גת, שירדה בשנה שעברה מהליגה הבכירה נמצאת במקום הראשון, ונחשבת לאחת הפייבוריטיות לעלייה לליגת העל. אך במקביל לרצף ההצלחות האחרון של המועדון, מסתבר היום ששחקני הקבוצה והצוות המקצועי לא קיבלו את משכורות ינואר ופברואר, ומעבר לכך, לא הועבר הכסף מהעירייה כדי לעזור בתפקוד השוטף של המועדון.

בקיץ האחרון, לאחר ירידת הקבוצה ללאומית, היה חשש אמיתי לגורלה, ורק חודש לפני תחילת העונה, לאחר התחיייבותו של ראש עיריית קרית גת, אבירם דהרי, הושג הסיכום להמשך הפעלת הקבוצה. בסיכום נקבע שעיריית קרית גת תעביר במהלך העונה 3 מיליון שקלים לקבוצת הכדורסל של העיר, אך נכון לאתמול, הועברו 10% בלבד מהסכומים, כ-326 אלף שקלים.

במועדון חיכו לישיבת מועצת העיר שהתקיימה אמש, ובה היו אמורים לאשר העברת חצי מיליון שקלים במיידי. הסעיף להעברת התקציב היה האחרון בסדר היום של הישיבה, אך רגע לפני שהגיעו אליו, החליט ראש העיר לפוצץ את הישיבה, ובעצם, כך נמנעה העברת הכספים. הבוקר, לאחר שנודע לצוות המקצועי ולשחקנים, שלא הועברו כספים מהעירייה, כתב מאמן הקבוצה רועי חגאי בדף הפייסבוק שלו פוסט. "בשלושה חודשים האחרונים לא קיבלנו משכורות, אף אחד לא ידע מזה והשחקנים המשיכו כרגיל". כל הזמן חשבנו שהמצב יסתדר ונקבל את הכסף, וכל פעם התאכזבנו מחדש".

אז מה קורה עכשיו? במישור של השחקנים והצוות המקצועי, הכדור עובר לידי הבקרה התקציבית. ישנם ערבויות בסך 900 אלף שקלים מהעירייה, וברגע שהבקרה תעביר את ההוראה, על עיריית קרית גת להעביר את הכספים תוך 10 ימים, וזאת לתשלום המשכורות האחרונות, כמו גם המשכורות העתידיות.

הבעיה היא, שאותם כספים בבקרה אינם יכולים לשמש לתפעול השוטף של המועדון, כמו ההוצאות על רכבי השחקנים, שכר הדירה, ואפילו משכורת הפיזיותרפיסט. ע"פי גורמים בקרית גת, הקבוצה נמצאת כרגע בחובות של כמיליון שקלים, 450 אלף מהם לשחקנים, והשאר לתפעול הקבוצה ביום יום.

מנכ"ל הקבוצה, כפיר סוויסה, מסר בתגובה: ״פניתי לראש העיר כבר בקיץ כשראיתי שיש קשיים. הדגשתי שאם הם לא מתכוונים לתמוך בכדורסל אין טעם לבנות קבוצה. ביקשו ממני לצאת לדרך וכך עשיתי. בנינו קבוצה נהדרת שמובילה את הטבלה ומייצגת את העיר בצורה הכי ראויה שרק אפשר לבקש, והצלחנו עם כספים וערבויות אישיות לסחוב עד הנה. מתחילת העונה הם כל הזמן סיפרו לנו סיפורים ולא עמדו בהבטחה אחת. השבוע שוב הבטיחו שמכנסים את המועצה אתמול כדי לאשר מקדמה בסך של חצי מיליון ש״ח, אבל רגע לפני הסעיף היה דחוף לראש העיר לפוצץ את הישיבה באמתלות סרק שונות. בשורה התחתונה, הוא השאיר 25 משפחות בלי משכורות ערב החג, כנראה כהוקרה על כך שאנחנו במקום הראשון. לא נוותר כל כך מהר על אחת ההצלחות המפוארות של העיר הזו לדורותיה".

בעיריית קרית גת החליטו לא להגיב לידיעה.