אולם 'היובל' יקרא על שם מאיר איינשטיין

הרצליה תעשה כבוד לשדר האגדי ותושב העיר שהלך לעולמו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  12.11.19 - 15:00
תחילת כתבה

במדינת ישראל יודעים לעשות כבוד לאנשים שהותירו חותם כלשהו - כאשר פוליטקאים, אנשי תרבות ונדבנים ידועים זכו לרחובות, מוסדות ומקומות שנקראו  על שמם. בקרוב, גם אולם הכדורסל המיתולוגי בהרצליה, "היובל", יהיה קרוי על שמו של אחד מאנשי התקשורת המשפיעים בתולדות ישראל - מאיר איינשטיין.

הרעיון לקרוא לאולם היובל על שמו של איינשטיין קרם עור וגידים בתקופה האחרונה - והעניין כבר אושר באופן עקרוני על ידי העירייה. ההחלטה תעלה לדיון במועצת העיר בתחילת 2020 וצפויה לעבור ללא התנגדות מיוחדת, כך שייתכן שעוד בעונה הקרובה בני הרצליה תארח באולם ע"ש מאיר איינשטיין.

שדר הספורט המיתולוגי, שסבל מפגיעה במערכת השרירים, הלך לעולמו במרץ 2017, כשהוא בן 65 בלבד, והותיר אחריו אישה ושתי בנות. הוא נולד וחי בהרצליה במשך כל חייו, וגם היה ידוע באהדתו לקבוצת הכדורגל של הפועל הרצליה.

איינשטיין נחשב לאחד משדרי הספורט המובילים בישראל, בכדורגל, בכדורסל ובאתלטיקה - והיה זכור במיוחד בזכות קולו הייחודי ותשוקתו לספורט. הוא שידר עשרות רגעי שיא, בספורט הישראלי והעולמי, ביניהם שער הניצחון של ראובן עטר בפארק דה פראנס ("מאיר, תירגע"), גמר מונדיאל 2010 ושיאי העולם של יוסיין בולט.