הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל עפולה: בית הדין דחה את ערעורה

הקבוצה מהלאומית עדיין מתנגדת לסיום הליגה והכרזת העולות

רועי כהן ועמרי מנהיים  10.05.20 - 09:52

בווידאו: הכתבה על המצב של הפועל עפולה

קבוצות הליגה הלאומית ממשיכות להיאבק בהחלטת איגוד הכדורסל לסיים את העונה ולהכריז על בני הרצליה והפועל חיפה כעולות. הפועל עפולה היא אחת הקבוצות שהובילה בחודש האחרון את המאבק, במהלכו נשלח למנכ"ל מנהלת הליגה הלאומית מכתב התראה לפני עתירה לבית המשפט. המכתב הוגש בשם עפולה ואליצור יבנה.

אולם, בית הדין של איגוד הכדורסל דחה היום (ראשון) את ערעורה עפולה. למרות זאת, הוחלט על דיון נוסף בהנהלת האיגוד שאמורה להתכנס בסוף החודש.

יוסי מלכה, יו"ר הפועל עפולה, אמר: "עפולה ויבנה מתכוונות לעשות הכל כדי שההכרעות בליגה הלאומית יקבעו בצורה הוגנת וספורטיבית ולא במחטף כזה או אחר".

כידוע, קבוצות הלאומית - בראשן הפועל עפולה ואליצור יבנה - מתנגדות בכל תוקף להחלטה שנלקחה, כאשר עיקר טענותיהן הן שצריך היה להמתין עם ההכרזה על סיום העונה, כפי שקרה בליגה הראשונה וביתר הליגות תחת האיגוד.

הודעת ארגון השחקנים בנושא: "ארגון השחקנים דורש החלטה בעניין הליגה הלאומית עד סוף השבוע, על מנת לאפשר לשחקנים ודאות לגבי המשך העונה. בעקבות פסיקת ביה"ד העליון של איגוד הכדורסל, שלא לדחות את העתירה נגד סגירת הליגה הלאומית, והשארת פתח לחידוש הליגה, דורש הארגון שההחלטה בנושא תתקבל עד סוף השבוע. הדרישה באה בשל לוח הזמנים הצפוף, התובע משחקני ליגת העל להיכנס לבידוד כבר ביום א', 17 במאי, וכוונת הקבוצות להתחזק בשחקנים ישראלים מהליגה הלאומית, על רקע אי הבהירות בעניין הזרים".

יו"ר ארגון הכדורסל, ניר אלון: "אנחנו דורשים עד מחר החלטה לכאן או לכאן. השחקנים צריכים להיערך להמשך הפעילות, שכן בעוד שבוע הם כבר נדרשים להיכנס לבידוד למטרת החיזוק הישראלי לקבוצות ליגת העל. עוד לפני כן, נפתח חלון ההעברות הצר לכמה ימים, שיאפשר לקבוצות ליגת העל לסגור הסכמים עם שחקני הלאומית. הנהלת איגוד הכדורסל חייבת לקבל החלטה גם בנושא הלאומית עוד השבוע, ולא לדחות את ההחלטה למועד מאוחר יותר. זה הדבר הישר והנכון לעשות הן מול השחקנים והן מול הקבוצות. השחקנים חייבים ודאות".