ניסוי כלים מוצלח: 65:70 לאולימפיאקוס על רודוס ביוון

לפני מכבי בשישי: אלופת אירופה ניצחה בקושי 65:70 את רודוס מהתחתית. אנטיץ' הוביל עם 15, לואו תרם 14

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.13 - 17:29
פפאניקולאו. סלים חשובים בקלאץ' (gettyimages)
פפאניקולאו. סלים חשובים בקלאץ' (gettyimages)
תחילת כתבהביום שישי הקרוב מכבי תל אביב תצא לאחד ממשחקיה החשובים ביותר ביורוליג כאשר תפגוש את אולימפיאקוס. כידוע, ניצחון צהוב ביוון יסדר כמעט בוודאות כרטיס להצלבה, בעוד שהפסד עלול להיות אקורד הסיום לעונה האירופית כולה. הערב (ראשון) ערכה אלופת אירופה את ניסוי הכלים האחרון לקראת המפגש עם דייויד בלאט ושחקניו.

החבורה מפיראוס פגשה את קלוסוס רודוס מתחתית הליגה היוונית, ולפחות על פי המשחק הערב, לאלופת ישראל דווקא יש מספק סיבות לשמוח. אולימפיאקוס התקשתה מאוד במגרשה הביתי נגד היריבה הנחותה, אך בסופו של דבר ידעה לנצח 65:70 ולשמור על המקום הראשון בליגה.

המשחק עצמו היה צמוד לכל אורכו כשאת הרבע הראשון האדומים-לבנים סיימו ביתרון של 16:20. עד למחצית התוצאה נשארה קרובה ולעשר הדקות המכריעות הגיעו הקבוצות כאשר יריבת מכבי ביתרון של 5 נקודות, 49:54. דווקא ברגעים האחרונים היו אלו האורחים שהצליחו לעצור את הקבוצה של יורגוס ברצוקאס ואף אלו ליתרון של 58:60.

אלא שג'ון סלוקאס וקוסטאס פפאניקלאו היו קרי רוח וקברו שלושת גדולות שהשאירו את הניצחון אצל הפייבוריטית. פרו אנטיץ' סיים כקלע המוביל עם 15 נקודות, איי.סי לואו תרם 14 משלו. ג'וש פאוול ופפאניקולאו המצוין הוסיפו 12 כ"א, גם קייל היינס היה טוב עם 9 נקודות ו-9 ריבאונדים. הכוכב הגדול, ואסיליס ספאנוליס, סיים רק עם 3 נקודות באחוזים גרועים מהשדה.