מסינה: שמיר הוא בחירה טבעית להיות עוזר שלי. הוא הגיע לטופ

המאמן האיטלקי של צסק"א, שלקח את הישראלי לצוות האימון שלו, בראיון לאתר ערוץ הספורט: "ניקח את כל ההחלטות ביחד, זה יהיה שילוב מצוין". על איבוד האליפות של מכבי: "במשחק אחד לכסף אין חשיבות, לא מוריד מערכו של בלאט"

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  26.06.13 - 16:07
שמיר. מסינה מחזיק ממנו (מגד גוזני, וואלה!)
שמיר. מסינה מחזיק ממנו (מגד גוזני, וואלה!)
תחילת כתבה

אם מפת מאמני הכדורסל באירופה הייתה נראית כמו פירמידה, אטורה מסינה היה נמצא ממש בקצה. האיטלקי בן ה-53 הספיק במהלך הקריירה המעוטרת שלו לאמן את נבחרת איטליה, לזכות ארבע פעמים באליפות אירופה (פעמיים עם וירטוס בולוניה, פעמיים עם צסק"א מוסקבה), להדריך את ריאל מדריד וגם לעשות היסטוריה כחלק מהצוות המקצועי של לוס אנג'לס לייקרס. בשנה שעברה הוא חזר לצסק"א, וכפי שפירסמנו לראשונה באתר, הוא החליט לקחת את דן שמיר כעוזרו בבירת רוסיה.

בעיצומן של ההכנות לעונה הבאה של צסק"א, מסינה התפנה לדבר עם אתר ערוץ הספורט על שמיר, דייויד בלאט ובכלל. "פגשתי את דן שמיר עוד כשישב על הספסל של מכבי ת"א כעוזרם של דייויד בלאט ופיני גרשון, וכששני אנשים כאלו מהרמה הגבוה ביותר של אימון באירופה רואים בדן את יד ימינם, אז האיכויות שלו הן מוכחות", הבהיר האיטלקי, "היה לנו זמן להכיר ולדבר על כדורסל גם בכנסים שונים, וכמובן שראיתי את העבודה הנהדרת שהוא עשה בחולון, ואת העבודה שלו ברוסיה עם בלאט בדינמו מוסקבה, מה שגם יקל עליו את ההתאקלמות כי הוא היה פה בעבר. היה לנו מבחר מועמדים לתפקיד אבל דן היה בחירה הטבעית שלי".

מה האקסטרה שדן שמיר מביא לך כעוזר?
"הוא מביא משהו שונה אל השולחן. יש לו ניסיון אירופי ברמות הגבוהות ביותר, הוא מכיר את עמדת העוזר ואת עמדת המאמן הראשי וזה יתרון עצום בצוות מאמנים. כשדיברתי איתו בעבר, בכל המקרים, גם כשהדעות שלנו היו חלוקות, זה היה מרתק להתדיין על כל מה שקשור לענף שלנו. אחד הדברים הלא פשוטים הם דיוני אימייל שזה לא פנים אל פנים, וגם במקרה הזה דן מרתק. המיקס בינינו יהיה מצוין".
 
לאן צסק"א מכוונת בעונה הקרובה?
"או, בצסק"א המטרה היא פשוטה מאוד. להגיע למקום הגבוה ביותר ביורוליג, וכדי להגיע לכך צריך להיות בפיינל פור, וזו המטרה הכי חשובה למועדון. בניגוד ל-NBA שם הכל מורכב יותר, פה המטרות ידועות, והדברים ברורים מראש. בכלל ההבדל בין ה-NBA לאירופה הוא נושא מאוד מורכב שיצריך פה דיון שיימשך שעות".

איך אתה רואה האת הקריירה של דן שמיר מתפתחת במוסקבה?
"דן הגיע לטופ של הטופ, זה תלוי בו לא הוא יילך מכאן. אבל אני לא יודע מה יהיה בכדורסל בעוד שלשוה חודשים אז איך אוכל לדעת מה יהיה עם דן בעוד שנה או שלוש שנים? אנחנו ניקח החלטות ביחד, אצלי לצוות יש משקל רב, גם בהחתמת שחקנים, גם בשיטת המשחק, בכל אספקט מקצועי ולדן יש חלק מהותי בנושא".

בטח ראית את מכבי ת"א מפסידה אליפות, דעתך בנושא?
"אליפות תמיד ניתן להפסיד, בטח כשמדובר במשחק אחד כמו בשיטה אצלכם בישראל. לא משנה התקציב וההבדלים הכספיים בין מכבי חיפה למכבי ת"א, כשיש משחק אחד על הכף לכסף אין שום משמעות. הרי זה די הגיוני שבמשחק של הטוב מ-3 או הטוב מ-5 רוב הסכויים שמכבי ת"א היתה לוקחת את האליפות. זה לא מוריד כהוא זה מערכו של דייויד בלאט כמאמן כדורסל גדול, מהגדולים בענף".