"יש קצב טוב של עליה ברמה בישראל"

מאוריציו וישידי, עוזרו של אריגו סאקי בנבחרות הנוער של איטליה, פתח את סדרת האימונים של נבחרת נערים ב'

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  24.07.12 - 12:53
תחילת כתבה

עוזר מאמן העל של נבחרות הנוער באיטליה, מאוריציו ושידי, הגיע לישראל והעביר אימון לדוגמא לנבחרת נערים ב'. האיטלקי, שעובד בצמוד עם אריגו סאקי האגדי, פתח למעשה הכנה בת ארבעה ימים בבית הנבחרות בשפיים.

"זה אימון לדוגמא כמו שאנחנו עושים עם הנבחרות שלנו באיטליה", הסביר ושידי. "הוא לא אימון שנותן הרבה בקטע הטקטי ומחולק לשלושה מצבים של הגנה, התקפה ותרגילים בסיסיים. אני מכיר את הכדורגל של הנבחרות הצעירות בישראל די טוב בשנתיים האחרונות, מאז נפגשנו בטורנירים".

על המצב בארץ אמר האיטלקי: "יש התקדמות וקצב טוב של עליה ברמה והמאמנים הישראלים צריכים להסתובב הרבה באירופה וללמוד לאו דווקא מהאיטלקים, אלא גם מהספרדים, ההולנדים והגרמנים. שיתוף הפעולה בין הנבחרות של איטליה וישראל יילך ויתגבר, אנחנו מוכנים תמיד לקבל וללמד כל מי שרוצה לבוא לקוברצ'יאנו, בית הספר למאמנים והמרכז של ההתאחדות שלנו, ואנחנו מוכנים תמיד גם ללמוד מאחרים".

"זו היכרות של שנים, הייתי באיטליה לפני שנה וחצי למשך שבוע של השתלמות", הבהיר מאמן נבחרת הנערים עופר פביאן. "רציתי שמאוריציו יגיע גם לפה ולשמחתי זה קרה. אני רואה יותר מאמנים שנוסעים להשתלמויות ומחפשים מידע. מקורות המידע גם יותר חשופים וזה חשוב. מאוד אשמח אם שיתוף הפעולה הזה יילך ויתגבר".

"יצרנו קשר בטורניר בפורטוגל ומאז הקשרים בינינו הדוקים", המשיך הישראלי. "הייתי בהשתלמות בזמן שנבחרות עד גיל 18 ועד גיל 19 עשו הכנות לאירופה, אירחו אותי בצורה הכי טובה שאפשר. יש לנו הרבה ללמוד מהנבחרת האיטלקית ומהאנשים שלה, מהדרך וההתייחסות שלהם לכדורגל. גם הם רוצים ללמוד מאיתנו".