לוזון: אין לנו שחקנים גאונים, אך אנחנו מאוחדים. כך נצליח

מאמן הנבחרת הצעירה לפני הולנד: "במקרה הזה השלם גדול מסך חלקיו, אך אם שחקנים יחשבו על טובתם האישית, לא נכבוש בכלל". בן הרוש: "כבר יש אווירה כמו ביורו, יש התרגשות"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  20.03.13 - 11:00
תחילת כתבההנבחרת הצעירה של ישראל תמשיך מחר (חמישי, 19:30, כניסה חינם לכל היציעים) בהכנות לאליפות אירופה עד גיל 21, שתתקיים בארץ בקיץ הקרוב. גיא לוזון ושחקניו יארחו באיצטדיון המושבה לניסוי כלים נוסף את הולנד, שגם היא העפילה ל-8 האחרונות בטורניר היוקרתי שייערך בין ה-5 ל-18 ביוני. ביום ראשון תפגוש הנבחרת את גרמניה. היום נערכה מסיבת עיתונאים לקראת המשחקים.

"המשחקים מול הולנד וגרמניה הם ההכנה הטובה ביותר, כי זו הרמה הגבוהה ביותר שתהיה באליפות אירופה", אמר מאמן הנבחרת הצעירה, גיא לוזון, לקראת שני משחקי הידידות הקרובים. "מחכה לנו אתגר גדול, אבל אני חושב שמבחינה מנטאלית אף אחד לא מגיע יותר מוכן מאיתנו. אנחנו מבינים ויודעים את גודל האחריות שיש לנו על הכתפיים".

בניגוד למשחק הקודם, לוזון מקווה שיגיע קהל רב יותר למשחק באיצטדיון המושבה (כניסה חופשית): "הצופים יוכלו לראות שיש לנו נבחרת שיודעת מה היא רוצה מעצמה. כל מי שצפה בנו במשחקי האימון האחרונים נהנה. אנחנו תמיד משחקים כדורגל טוב ואני מקווה שיגיעו הרבה אוהדים ויותר צופים מבעבר".

בנבחרת הצעירה יצטרכו להסתדר בלי סארי פלאח ששבר את רגלו. "במשחקים הקרובים נקבל את המסקנות הסופיות לגבי הסגל. אנחנו מקווים שפלאח יחזור אבל אי אפשר לדעת. בכל מקרה, מחר בן הרוש ישחק בעמדת הבלם ואני מקווה שיעשה את העבודה כמו שצריך. "אני כבר שנתיים משחק כבלם ואין לי בעיה עם זה. אני אשתדל לעשות את המיטב גם בתור בלם או מגן. לי זה לא מפריע", אמר עומרי בן הרוש, שנכח גם הוא במסע"ת.

"אנחנו מאמינים שאפשר לנצח, זו הכנה גנרלית ליורו", הוסיף בן הרוש. "אנחנו כבר מרגישים את האווירה של טורניר גדול, אנחנו כבר שם ואנחנו מוכנים למשחקים מול נבחרות ברמות הגבוהות ביותר". גיא לוזון הוסיף: "אם נפגוש את הולנד או גרמניה פעם נוספת ביורו זה סימן שעשינו סנסציה ברמה עולמית משום שהן משחקות בבית המקביל. כל השחקנים שלנו מחויבים והם צריכים לשחק כקבוצה כי מי שיחשוב על ההצלחה האישית שלו, לא יגיע לשום מקום. אנחנו לא נבקיע אפילו שער אחד כך. נכון שאין לנו גאונים בנבחרת, אבל השלם גדול מסך חלקיו. אין לנו את השחקנים הכי מרשימים בעולם. אנחנו מאוחדים ונראים יותר טוב ממה שאנחנו שווים".

ישראל תארח בחמישה ביוני את נורבגיה במשחק הפתיחה של אליפות אירופה באיצטדיון החדש בנתניה. גיא לוזון ושחקניו שובצו לבית א' יחד עם נורבגיה, אנגליה ואיטליה. הולנד תשחק בבית המקביל עם גרמניה, רוסיה וספרד ומשחק הפתיחה שלה יהיה ב-6 ביוני מול גרמניה באיצטדיון המושבה בפ"ת.