מיכאל ניס ימונה למאמנה של הנבחרת הצעירה אחרי גיא לוזון

למרות התנגדות למינוי בין מספר חברים בהתאחדות, מנהל הנבחרות הגרמני סגר חוזה עם אבי לוזון וזימן סגל שחקנים לאימון הראשון שייערך מחר

משה פרימו
משה פרימו  09.04.13 - 18:25
מיכאל ניס. המאמן החדש (gettyimages)
מיכאל ניס. המאמן החדש (gettyimages)
תחילת כתבה

יורו 2013 עדיין לא הגיע לישראל ובארץ כבר מתחילים לחשוב על היום שאחרי. מיכאל ניס הגרמני שמונה למנהל הנבחרות, יהיה המאמן הבא של הנבחרת הצעירה לאחר שהמאמן הנוכחי, גיא לוזון, יסיים את תפקידו. המאמן החדש כבר זימן את השחקנים שיהוו את הבסיס לנבחרת האולימפית לאימון בכורה שייערך מחר (רביעי).

בעבר כזכור, היו מספר חברים בהתאחדות לכדורגל שהתנגדו למינויו של הגרמני למאמן הנבחרת הצעירה, טענו כי הוא לא ראוי וכעת כועסים על שדעתם לא היתה משמעותית בהחלטה. למרות זאת סגר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון את החוזה עם ניס. כבר בחודש ספטמבר תתכנס הנבחרת החדשה למשחקיה הראשונים לאחר יורו 2013.

מחר בשעה 16:00 יופיעו 23 שחקנים חדשים לאימון הראשון של הנבחרת הצעירה תחת הדרכתו של המאמן החדש. סגל השחקנים הוזמן ע" המאמן הגרמני ובנוסף ע"י גיא לוזון ועופר פביאן, מאמן נבחרת הנערים ב' וישמש כעוזרו של ניס.

ניס הוא בוגר בית הספר הגבוה למאמנים של ההתאחדות לכדורגל בקלן בארבע השנים האחרונות. ב-4 השנים האחרונות שימש ניס כמנהל הטכני וההדרכה בהתאחדות לכדורגל של דרום אפריקה ומתוקף תפקיד זה היה אחראי על הנבחרות הצעירות ובניית התוכניות המקצועיות לנבחרות הצעירות של דרום אפריקה.

סגל השחקנים שהוזמן לאימון הראשון:
תומר ירוחם, טל כחילה (בית"ר ירושלים), דיא סבע (בני סכנין), אמיר עגייב (בני יהודה), לוטם זינו ורועי קהת (הפועל ב"ש), אור לגריסי (הפועל חיפה), יובל יעקובוביץ' ובן צעירי (הפועל כפ"ס), וואהיל מריסאת, אופיר מזרחי, סייף קנט (קרית שמונה), עדן שרם (הפועל ת"א), רן שטראוס (אחי נצרת), אמרי זייד, ג'אבר עטאא, שובל גוזלן (מכבי חיפה), דין אקפי (מכבי ת"א), ניב זריהן, רועי משפתי, גדי קינדה ובנצי מושל (אשדוד), ירין חסן (מכבי נתניה). עמית שומוביץ' ועומר צלישר מנתניה הוזמנו גם כן, אך ביקשו להשתחרר על מנת להתכונן למשחק החשוב של הקבוצה מול הפועל ר"ג.