טוואטחה צפוי לפתוח. 18:00: מסע"ת של ניס

המגן יקיים אימון מלא לפני הקרב נגד פורטוגל בשני. גם אופיר מזרחי התאושש

רועי זריהן  17.11.13 - 15:13
תחילת כתבה

אם הנבחרת הצעירה של ישראל רוצה לרשום הופעה שנייה ברציפות באליפות אירופה, הרי שהקרב מול פורטוגל מחר (שני, 19:30) באצטדיון המושבה הוא להיות או לחדול. אמנם הפסד לא יסתום את הגולל על סיכויי השחקנים של מיכאל ניס, אבל מנגד ניצחון יעלה אותם על דרך המלך. המאמן הגרמני יערוך מסיבת עיתונאים הערב ב-18:00 בה ידבר על ההכנות למשחק.

לישראל יש לא מעט סיבות לאופטימיות לקראת המפגש. בגזרת סגל השחקנים, אופיר מזרחי החלים מהפציעה והוא גם חוזר מהרחקה בשל כרטיסים צהובים, כמו גם עאהד עזאם. בנוסף, טאלב טוואטחה שהיה בספק גדול, עבר מבחן כשירות יערוך אימון מלא והוא צפוי לשחק באגף שמאל של ההגנה.

בעקבות הניצחון של מקדוניה על אזרבייג'אן בשישי, השתפרו הסיכויים של ישראל לסיים באחד משני המקומות הראשונים. המצב שנוצר הוא שישראל ופורטוגל עם 9 נקודות ומחזיקות בפער מבטיח על יריבותיה לבית, כשלאזרים ולמקדונים יש 4 נקודות ולנורבגיה רק 3.

דבר נוסף שמעודד את הישראלים הוא ההיעדרות של ברומה, הכוכב הגדול של הנבחרת הצעירה של פורטוגל, שנמצא עם הבוגרת במסע לשבדיה ולא הגיע לארץ. אגב, בפורטוגל התעניינו בנוגע לכשרונות הישראלים ובתקשורת המקומית פורסם ראיון עם מנואל קורדיירו, חבר הצוות המקצועי של פאולו סוזה במכבי ת"א.

"יש לשחקנים הישראליים טכניקה מעל הממוצע, אבל חסר להם ארגון", אמר קורדיירו, "הם מחזיקים באינטואיציה מדוייקת מאוד, זה נדיר מאוד שמשחק בליגה הישראלית מסתיים בתיקו ללא שערים. יש להם סגנון כדורגל אחר".