שקעו בחלום: צפו ב-3:4 של פורטוגל על הצעירה

השחקנים של ניס עמדו בכבוד מול יריבה איכותית, אך אחרי 90 דקות סוערות התרחקו מהמקום הראשון שמוביל לפלייאוף. דאבור סבע, וטוואטחה כבשו, אך שער ניצחון של סילבה (86) הכריע ושלח את הצעירה להילחם על הסגנות

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.11.13 - 21:21
תחילת כתבה

הנבחרת הצעירה של ישראל כנראה רשמה הערב (שני) את אחד ממשחקיה הטובים בשנים האחרונות, רק שבסיום 90 דקות משוגעות היא נותרה רק עם המחמאות. השחקנים של מיכאל ניס הלהיבו, הזיעו ונלחמו אבל בסופו של דבר יצאו את תחושת החמצה אדירה אחרי 4:3 לפורטוגל האיכותית, שחיסל כמעט באופן ודאי את הסיכוי לסיים בראשות בית 8 של מוקדמות יורו 2015. 

למרות ההפסד ישראל עדיין נמצאת בתמונת ההעפלה לפלייאוף. פורטוגל לה מאזן מושלם של 4 ניצחונות ומשחק חסר מובילה, אבל ישראל נראית בדרך לסיים במקום השני עם 9 נקודות. מתוך 10 בתים, 4 הסגניות הטובות ביותר ישיגו גם הן את הכרטיס לפלייאוף. כאשר נותרו עוד 3 מחזורים עד לסיום הקמפיין, נראה כי 3 ניצחונות על יריבות פחות טובות מהבחורים בכחול לבן עשויים להספיק. 

בדיוק כמו ב-1:4 המרשים על נורבגיה התקפה של ניס נראיתה טוב. מואנס דאבור הלוהט שוב סיפק קבלות, דיא סבע וטאלב טוואטחה דאגו שגם נבחרת ברמה גבוהה כמו פורטוגל תוציא שלישיה מהרשת, רק שהפעם ההגנה פישלה. טל כחילה החליף את אדי גוטליב המוצהב ולמרות ששחקן בית"ר לא היה רע, העורף של ניס קרס פעם אחר פעם. מול נורבגיה ואזרביג'אן זה אולי היה עובר, אבל כאשר מהעבר השני נמצאים שחקנים שנמצאים בסגלים של ליברפול, פורטו בנפיקה התשלום מגיע במזומן.

אחרי מבט חטוף לעבר לוח התוצאות רבים כנראה נזכרים במפגש בין הנבחרות הבוגרות שהסתיים ב-3:3 ברמת גן. כמו אז, גם הפעם התחושה בסיום היא בעיקר כזו של פיספוס, אבל יש גם לא מעט נקודות אור.  דאבור כאמור מסתמן כמי שמסוגל להתפתח לחלוץ טוב גם בקנה מידה אירופי, טאלב טוואטחה מתחיל להזכיר את המגן שהגיע עד לסגל הבוגרת וההפתעה הנעימה היא גדי קינדה שפעם נוספת נראה מלא ביטחון. את המקום הראשון ישראל כנראה כבר לא תיקח, אבל ביכולת דומה היא בהחלט מסוגלת להתברג בעוד קצת פחות משנה אל הפלייאוף המיוחל.

מהלך המשחק
ישראל פתחה נפלא וכבר בדקה ה-9 עלתה על הלוח. טאלב טוואטחה הכניס כדור עומק משמאל לקינדהש ספק הוכשל, אבל משם הכדור הגיע לדאבור שבנגיעה אחת שלח מזווית לא קלה לרשת. בדקה ה-12 בן והבה כמעט הכפיל, אבל נגיחה שלו מ-8 מטרים חמקה החוצה.  פורטוגל לא נבהלה ובדקה ה-16 חזרה למשחק. כדור עומק מקו החצי פילח את ההגנה של ישראל, קאבליירו השתלט ולבד מול ברק לוי הצליח לאזן. 

בדקה ה-31 אלטמן פרץ משמאל, חתך ומרכז ובעט מ-20 מטרים - גבוה מעל השער. דקה עברה והפעם אוליביירה טיווח את השער של לוי, אבל השוער התעופף והצליח להדוף כדור שעשה את דרכו לחיבורים. בדקה ה-54 דאבור הקפיץ לתוך הרחבה, אבל קינדה איחר במעט ופיספס מצב נהדר לכבוש. דקה לאחר מכן ישראל כבר החזירה לעצמה את היתרון. סבע בעט פעם אחת לעמוד, הריבאונד הגיע לדאבור שהעביר רוחב, אלטמן המשיך עם העקב וסבע דחק מקרוב לרשת.

אלא שישראל לא הצליחה לשמור על היתרון גם הפעם. 4 דקות בלבד לקח לפורטוגלים לאזן הפעם בעזרת פריצה של גומס, שעבר שני שחקנים והשאיר לריקרדו פריירה שירה מ-15 מטרים פנימה. בדקה ה-64 המהפך כבר הושלם. רפא סילבה מצא את ברננדו סילבה שלבד מול לוי לא התקשה לכבוש את השלישי של פורטוגל. ישראל לא ויתרה ובדקה ה-74 שוב קבעה שיוויון. אלטמן מצא את דסה, שהגביה נהדר וטוואטחה שהגיע מאחור ירה מהאוויר לרשת של ז'ורז'ה סה. 4 דקות לסיום סילבה שבר לישראל את הלב. ההגנה המקומית לא הצליחה לנקות וכדור שניתז ממנה הגיע אל הפורטוגלי שירה, הבעיטה הוסטה מעט על ידי כחילה ומשם לרשת. 3:4 לפורטוגל בסיום.

ישראל: ברק לוי; אלי דסה, טל כחילה, בן והבה, טאלב טוואטחה; גדי קינדה, לוטם זינו (עאהד עזאם 66), רועי קהת, עמרי אלטמן; אופיר מזרחי (דיא סבע 53), מונס דאבור.
פורטוגל: ז'וזה סה, לואיס מרטינס, טיאגו אילורי, פאולו אליביירה, ריקרדו אסגאיו, לואיס גוסטבו, אנדרה גומש, סרג'יו אוליביירה (ברננדו סילבה 46), רפא סילבה, ריקרדו, איבן קבליירו.