קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד לא אבדה התקווה: כך תעפיל הנבחרת הצעירה ליורו

החבורה המוכשרת של מיכאל ניס חייבת לגבור על מקדוניה, תלויה בהולנד, מקווה שספרד וצרפת ישמרו על ספורטיביות, ושבבית 7 הדברים יסתדרו. מסובך? כל התרחישים למחזור הסיום בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.14 - 07:30
דאבור, צריך גם עזרה מלמעלה (אלן שיבר)
דאבור, צריך גם עזרה מלמעלה (אלן שיבר)

אנחנו כבר רגילים לעסוק בתרחישים בכל הקשור לנבחרת ישראל, אבל הפעם הגיע זמן התסריטים גם בנבחרת הצעירה. אחרי ה-3:0 המאכזב באזרבייג'אן, לנבחרת של מיכאל ניס נותר סיכוי קלוש להעפיל ליורו 2015, אך כל עוד יש סיכוי, יש אמונה.

עשר הנבחרות שיסיימו כראש בית וארבע הסגניות הכי טובות יעפילו לפלייאוף, כשכבר עכשיו ברור שרוסיה ואוקראינה יסיימו לפני ישראל, ומבית נוסף (בית 9), כנראה שתגיע הסגנית השלישית.

נקודת המוצא היא שישראל (12 נקודות כרגע) תנצח את מקדוניה, במשחק שייערך בקפריסין (יום שלישי, 9 בספטמבר) - ועדיף בהפרש שערים גבוה. בינתיים, בואו נמשיך לחלום.

בית מספר 1: עדיין לא ברור האם מולדובה או פינלנד יסיימו במקום השני, אך בכל מקרה, אף אחת מהן לא תשיג יותר מ-15 נקודות, שכן 6 נקודות נמחקות להן מכיוון שהן בבית עם שש נבחרות, והתוצאות מול המקום האחרון, במקרה זה סן מרינו, לא נחשבות.
 
בית מספר 2: רוסיה הבטיחה את המקום השני בבית, ותסיים עם 16 נקודות (גם לה יימחקו הנקודות מול אנדורה). המשמעות: ישראל לא יכולה להשיג אותה.
 
בית מספר 3: ביום שני ייערך המחזור שינעל את הבית, כאשר הולנד תארח את סלובקיה. להולנד יש 16 נקודות ולסלובקים 14, ולכן התוצאה האידיאלית היא ניצחון של ההולנדים, שישאיר את סלובקיה על 14 נקודות. במקרה של תיקו, ישראל תצטרך לנצח בהפרש של 6 שערים את מקדוניה כדי לעקוף את סלובקיה. אם הסלובקים ינצחו, הם יעלו למקום הראשון והולנד תסיים כסגנית טובה מישראל.
 
בית מספר 4: אוסטריה במקום השני עם 15 נקודות ובמהלך השבוע תפגוש את ספרד. הבעיה: הספרדים כבר הבטיחו את עלייתם לפלייאוף. רק ניצחון ספרדי טוב לישראל, אחרת האוסטרים ישיגו 16 או 18 נקודות.

בית מספר 5:  גם מהבית הזה לא תבוא הישועה. אוקראינה, הסגנית, כבר עם 16 נקודות – מספר נקודות אליו ישראל לא יכולה להגיע.

בית מספר 6: ביום שלישי תארח גרמניה (שכבר הבטיחה עלייה) את רומניה. לרומנים יש כעת 12 נקודות והפרש שערים 3+, לכן גם אם ינצחו, ניצחון ישראלי על מקדוניה אמור להספיק.
 
בית מספר 7: הבית המסובך ביותר. מחזור הנעילה יפגיש ראש-בראש 4 נבחרות שעדיין חולמות על מקום בפלייאוף. פולין (15 נקודות) תתארח אצל יוון (12 נקודות) ואילו שבדיה תארח את טורקיה (לשתיהן 13 נקודות). מכיוון שישראל יכולה להגיע מקסימום ל-15 נקודות (על פחות מזה אין מה לדבר), קודם כל צריך לשאוף לתיקו בין שבדיה לטורקיה בשילוב ניצחון פולני – זה הסתריט האידיאלי, ובו לסגנית בבית הזה לא יהיו 15 נקודות. אם המשחק בשבדיה יסתיים בהכרעה, בישראל יחזיקו אצבעות דווקא לניצחון יווני על פולין, וינסו לעקוף את יוון בהפרש השערים.
 
בית מספר 9: אחרי בתים 2 ו-5 (רוסיה ואוקראינה), עושה רושם שמהבית הזה תגיע הסגנית השלישית שתקדים אותנו. נכון לעכשיו בלגיה ראשונה עם 16 נקודות, אך רק תסריט בלתי צפוי ישאיר אותה שם, שכן איטליה במקום השני עם 15 נקודות, וסרביה שלישית עם 13. גם לאיטליה וגם לסרביה יש משחקים קלים במחזור הנעילה (קפריסין וצפון אירלנד) ולכן מסתמן שהסגנית בבית זה תסיים עם 16 נקודות לפחות.
 
בית מספר 10: ביום שני, השחקנים, האוהדים וכל מי שהנבחרת חשובה לו – צריך להחזיק אצבעות לצרפת. הנבחרת שהעפנו לפני שבע שנים בדרך ליורו, ולפני 21 שנה הרסנו לה את חלום המונדיאל, כבר הבטיחה מקומה בפלייאוף ותארח את איסלנד. תיקו או ניצחון של האורחים, יסדר להם 16 או 18 נקודות וישאיר את ישראל הרחק מאחור. במקרה של הפסד, האיסלנדים ישארו עם 15 נקודות ויצנחו להפרש שערים של 8+ (ואולי אפילו פחות), מה שייתן לנו סיכוי סביר לעקוף אותם למחרת.