קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 אנגליה U19 2 2 0 0:6 6
2 ישראל U19 2 1 0 4:6 4
3 סרביה U19 2 0 1 6:2 1
4 אוסטריה U19 2 0 2 6:2 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קונקשנים וחוסר באוכל: הצעירה הוזנחה בשדה

לטענת הנבחרת האשמה על רוטנשטיינר: "מתנהג אלינו כנחותים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.09.19 - 08:30

הנבחרת הצעירה של ישראל פתחה את מוקדמות אליפות אירופה בניצחון נהדר 1:2 על קזחסטן בחוץ, אבל את מה שעברו הלילה (רביעי) השחקנים של ניר לוין והצוות שלו, הם לא ישכחו עוד הרבה מאוד זמן.

בחצות יצאו השחקנים לנמל התעופה מהמלון וב-3 בבוקר המריאו לטורקיה שם הם יצטרכו לחכות למעלה מ-6 שעות עד לחזרה לארץ. "אם היה מדובר בנבחרת הבוגרת היה תוהו ובוהו, אבל כשמדובר בנבחרת צעירה אף אחד לא מדבר על התנאים המחפירים", אמרו שחקנים בנבחרת.

לטענת חבריהם, איילון אלמוג ותומר יוספי, שכבשו את השערים, העבירו בין היתר ביקורת על ההתנהלות בפני הגורמים המקצועיים. "לא מספיק שווילי רוטנשטיינר בכלל לא בא לאחל לנו בהצלחה במשחק, מתנהגים אלינו כאילו אנחנו נחותים. לא ישנו כל הלילה. אפילו טרקלין לנוח ולאכול כמו שצריך לא דאגו לנו", אמרו חלק מהשחקנים, בינהם כאלו שאמורים לפתוח בהרכב במחזור הקרוב בליגת העל. יוספי מצידו, הכחיש את הטענות.

כדי להמחיש את הבעיה הגדולה שלחו שחקנים תמונות של חלקם ישנים על הרצפה או על ספות בתוך הטרמינל, כשמסביב מאות אנשים. אחת התמונות היא של עוזר המאמן של ניר לוין, אלי סודאי. "זה פשוט ביזיון", אמרו בנבחרת הצעירה.

מההתאחדות נמסר בתגובה: ״ההתאחדות לכדורגל מעמידה את התנאים הטובים ביותר האפשריים לרשות הנבחרות השונות, הכל בהתחשב באפשרויות הכלכליות ומתוך אחריות תקציבית כמצופה מגוף ציבורי. ההשוואה לנבחרת הבוגרת אינה במקום וחבל שיש מי מתוך הנבחרת הצעירה שבחר לעשות שימוש במניפולציה שכזאת. הנבחרת הבוגרת היא זאת שהכנסותיה ממכירת כרטיסים, נותני חסות וזכויות שידור, מאפשרות את הפעלתן של יותר מעשר נבחרות בסך הכל, על צוותי האימון והצוותים הניהוליים. כך, אגב, נהוג בכל מדינה אחרת באירופה ובכלל".

"נסיעה לקזחסטן וחזרה היא אחד היעדים המורכבים באירופה וההיערכות הייתה בהתאם. תכנית הנסיעה הוצגה לראשי הנבחרת הצעירה והם אישרו אותה. עם חזרתם לארץ ייערך בירור עמם לגבי התלונות וההאשמות האנונימיות, שיש בהן להעיב על הניצחון המרשים שהשיגה הנבחרת אתמול״.