הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בצעירה חגגו: "לא חלמנו על פתיחה כזאת"

צפו בתקציר המלא. ישראל שנייה בבית לאחר ה-1:2 בפולין. חזן החמיא לשחקנים על היכולת והחוסן המנטלי

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.09.21 - 07:15
תחילת כתבה

ערב המפגש מול פולין, אמרו במשלחת הישראלית שעם כל תוצאה מלבד הפסד במשחק, אפשר יהיה לחלום על המקום השני. ואכן, אלון חזן וחניכיו עשו מהפך אתמול (שלישי) בדרך ל-1:2 באצטדיון בלובלין ורשמו ניצחון שני ברציפות נגד שתי היריבות הראשיות לסגנות הבית.

המאמן ביצע שינוי אחד בהרכב מהניצחון נגד הונגריה, כשכארם ג'אבר פתח על פניו של זוהר זסנו. לצערה, ישראל נקלעה לפיגור מוקדם מטעות קשה של שוער מכבי ת"א, דניאל פרץ שבעט את הכדור על החלוץ הפולני. אך החוסן של הצעירים בכחול-לבן הגיע מהר מהצפוי, כששוב הקיצוני של ספציה, סוף פודגוראנו, היה מעורב. הגבהה שלו פגעה ברגל של בלם פולני - וישראל ירדה למחצית בשוויון. במחצית השנייה, כדור חופשי מצוין של עדן קארצב פגע בחומה, השלים מהפך גדול וקבע את תוצאת המשחק.

בסיום נרשמו חגיגות גדולות, ובנבחרת הודו שמדובר באחד הניצחונות הגדולים בשנים האחרונות. אלון חזן החמיא לשחקנים על היכולת והחוסן המנטלי אחרי שידעו להפוך פיגור ליתרון.

המשנה למנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, בוני גינזבורג פרגן ברשתות: "ניצחון חוץ שני נהדר לנבחרת הצעירה, בראבו לאלון, הצוות והשחקנים".

למעט הטעות הקשה שעשה פרץ, כל השחקנים רשמו הופעה טובה, אך השוער יכול להתנחם בכך שהנבחרת השיגה את שלוש הנקודות. מגנה השמאלי של הפועל ת"א, דורון ליידנר הציג משחק נהדר שכלל תמיכה בחלק הקדמי. גם חלוצה של הפועל נוף הגליל, סתיו נחמני, הקשה על הבלמים הפולנים והיה קרוב לכיבוש שערו שני בקמפיין.

בנבחרת סיכמו: "לא חלמנו על פתיחת קמפיין בצורה כזו, מגיע שאפו גדול לכולם - לכל מי שנתן יד בהישג הזה. הדרך עוד ארוכה".