ראווה: כוכבי גולסטאר ניצחו את נבחרת האמנים
שרדה בליגה: כרמיאל ניצחה 2:6 את תל אביב

כדורגל חופים: מי תודח כבר בשלב הבתים?

המחזור האחרוון לפני שלב הנוקאאוט יוצא לדרך (שישי, 15:30, ישיר באתר), האלופה ראש העין בסכנת הדחה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  28.06.12 - 20:00
יודחו כבר בשלב הבתים? דייגיניו וראש העין (דאבל פס)
יודחו כבר בשלב הבתים? דייגיניו וראש העין (דאבל פס)
תחילת כתבהזה אמנם עבר די מהר, אבל מחר (שישי) יגיע לסיומו שלב הבתים של ליגת "בנק יהב" בכדורגל חופים. בשבוע הבא יוצאים לפגרה ולאחר מכן כבר יתחיל רבע הגמר, עד לקביעת האלופה. באופן די מפתיע, ראש העין – האלופה- טרם הבטיחה את עלייתה לשלב הנוקאאוט ואם תפסיד, עלולה למצוא את עצמה בחוץ כבר בשלב הבתים. מעבר לדייגינו, מרקו סילבה ושאר חבריהם שירכזו באופן טבעי את מירב תשומת הלב, יתקיימו עוד שלושה משחקים שיכריעו סופית את מיקומי הקבוצות וזהות העולות לשלבי ההכרעה.

בבית א', חדרה והאלופה ייפגשו למשחק של להיות או לחדול. המנצחת תמשיך הלאה, בעוד שהמפסידה עלולה למצוא את עצמה בחוץ ותהיה תלויה בתוצאה של המפגש השני, בין חיפה לפתח תקווה. הקבוצה מגוש דן כבר העפילה לרבע, ועבורה המפגש הזה חשוב רק בשל הדירוג הסופי בבית.

אז מה צריכה כל קבוצה? המנצחת בין ראש העין לחדרה כאמור תעלה. המפסידה תתפלל להפסד חיפאי מול הקבוצה של אנדריי אסולין. במידה וחיפה תרד מנוצחת, אז היא תהיה בבעיה גדולה שכן הפרש השערים שלה (4-) טוב פחות מזה של חדרה (3-) ומזה של ראש העין (2+). כפר קאסם, שהבטיחה באופן מעשי את ראשות הבית, תהיה חופשית בסוף השבוע הזה.

בבית ב' העניינים סבוכים פחות. נתניה, שתהיה חופשית בשישי הזה, וגם יפו, כבר עלו. העולה החדשה, אשר מחזיקה במאזן נהדר של שלושה ניצחונות משלושה משחקים, תפגוש את תל אביב וניצחון יבטיח לה את ראשות הבית. התל אביבים מצידם כבר עלו מעשית ורק אם יובסו בהפרש של חמישה שערים וכפר סבא תנצח – ימצאו את עצמם מחוץ לרבע הגמר.

הקרב מסקרן באמת יפגיש את כפר סבא וירושלים. באופן די אבסורדי, הקבוצה של אייל גולן ועומר אדם – שהפסידה עד כה בכל שלושת משחקיה – תעפיל אם תנצח. לירושלמים יש שלוש נקודות, אך הפרש השערים של הקבוצות זהה. משמע: ניצחון כפר סבאי שווה רבע גמר עבורם, הבחורים מהבירה זקוקים לניצחון. החל משלב שמונה האחרונות תתקיים הצלבה, כאשר הראשונה בבית א' תפגוש את הרביעית בבית ב', השניה את השלישית וכן הלאה.