הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מ-15:00: ישיר מווימבלדון. במוקד היום: פדרר ודיוקוביץ'

עוד על המגרש המרכזי: קרולין ווז'ניאקי וגם קים קלייסטרס. במקביל : הישראלים ינסו לעשות קאמבק אחרי הפסקת הגשם אתמול: פאר, סלע ואנדיוני בפיגור בסיבוב הראשון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.06.12 - 11:09

קצת גשם פה ושם וכמה הפתעות מרעננות. ככה בדיוק אנחנו אוהבים את ווימבלדון. החדשות הטובות: אוטוטו מתחיל עוד יום מלא בטניס על הדשא הבריטי. רוג'ר פדרר ונובאק דיוקוביץ' יתארחו במגרש המרכזי, מריה שראפובה תשחק במגרש מספר 1 ולישראלים יהיו שלוש נציגויות היום באול אינגלנד קלאב.

  • שידורים ישירים מווימבלדון באתר ערוץ הספורט וב-5LIVE+

במקביל להשלמה של כמה משחקים בסיבוב הראשון, הסיבוב השני של ווימבלדון ייצא היום לדרך ובמוקד: שניים מהטניסאים הטובים בעולם. רוג'ר פדרר (שוויץ, 3 בעולם) יהיה הראשון לעלות על המשטח הירוק במגרש המרכזי כשיפגוש את פאביו פוניני האיטלקי (68). פדרר, שמחפש תואר גראנד סלאם ראשון מאז אוסטרליה 2012, לא צפוי להתקשות בדרך לסיבוב השלישי. הישג השיא של פוניני בווימבלדון הוא הסיבוב השלישי ב-2010.

נובאק דיוקוביץ', המדורג 1 בעולם, יתארח מאוחר יותר באותו המגרש, ובצד השני של הרשת יעמוד ראיין הריסון (ארה"ב), שינסה להפריע לסרבי לדהור לשלב הבא. דיוקוביץ' הוא אלוף השנה שעברה, אז ניצח את רפאל נדאל בגמר, והוא צריך להעפיל לפחות לגמר השנה כדי לא להסתכן באובדן מקומו בפסגת הדירוג.

אוויר פסגות נושמת גם מריה שראפובה, המדורגת 1 של הנשים, שתפגוש היום את צבטנה פירונקובה (בולגריה, 38). הרוסיה היא האלופה הטרייה של הרולאן גארוס, ומקווה להמשיך במומנטום האדיר שסחף אותה בשבועות האחרונים. לפני שראפובה ישחקו במגרש מספר 1 גם ארנצ'ה רוס ההולנדית מול סמנת'ה סטוסור (אוסטרליה, 5) ואנדי רודיק (ארה"ב, 30 בטורניר), שינסה לסגור עניין מול ג'יימי בייקר הבריטי, במשחק שהופסק אתמול במצב של 6:7, 2:4 לאמריקאי.

ישראלים: פאר, סלע ואנדיוני צריכים לחזור מפיגור
הגשם הציל אתמול את דודי סלע מהפסד, אבל היום הוא יצטרך להביא כוחות מופלאים כדי לעשות קאמבק מול איבו קרלוביץ', אשף הסרבים. הקרואטי הענק מוביל 4:6, 4:6, 1:1 וצריך לקרות סוג של נס כדי שהוא לא ידיח את הישראלי הבכיר.

שחר פאר לא במצב הרבה יותר טוב. הטניסאית מספר 1 של ישראל הפסידה אמש את המערכה הראשונה מול יוליה גורג'ס בתוצאה 6:2, והיא בפיגור של 2:1 במערכה השניה. הגרמנייה (22 בטורניר) נחשבת לכוח עולה בטניס הנשים העולמי וגם היא פייבוריטית ברורה להמשיך הלאה. אנדי רם ויוני ארליך הפסיקו שלשום את משחקם מול אינגלוט הבריטי ויואי הפיליפיני בעקבות החשכה, ואתמול לא הגשם לא איפשר להם לחדש את ההתמודדות. היום, בשאיפה, אנדיוני יעלו שוב על הדשא ויצטרכו לנצח את שתי המערכות הבאות כדי להעפיל לשלב הבא.