הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סרינה תפגוש את אזרנקה בחצי הגמר

האמריקאית העיפה את אלופת 2011 מווימבלדון. 0:2 לבלארוסית על פאצ'ק. 1:2 דרמטי לקרבר על ליזיקי בדרבי גרמני. תפגוש את ראדוונסקה (3) שניצחה את 1:2 את קירילינקו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.12 - 21:11
תחילת כתבה

הרבה עניינים עדיין נותרו פתוחים, אבל דבר אחד כבר ידוע. לווימבלדון 2012 תהיה אלופה חדשה. האחראית לכך: סרינה וויליאמס הבלתי נגמרת. האמריקאית (6) פגשה היום (שלישי) את פטרה קביטובה (4) והפכה אותה לאלופה היוצאת עם 0:2 בדרך לחצי הגמר באול אינגלנד קלאב. מי שממתינה לסרינה כעת היא המדורגת 2 ויקטוריה אזרנקה, שהשיגה 0:2 משלה על טמירה פאצ'ק. בפעם הראשונה בקריירה על הדשא בלונדון, גם אנג'ליק קרבר תהיה בחצי אחרי 1:2 בדרבי גרמני על סבין ליזיקי. למדורגת 8 מחכה משוכה גבוהה בדמות אגנסקה ראדוונסקה (3) שאחרי אינספור עצירות ניצחה את מריה קירילנקו 1:2 במערכות. 

ההרגשה שאלופה חדשה תוכתר השנה הפכה לעובדה כשגם האלופה המכהנת פטרה קביטובה (4) הודחה. הצ'כית פגשה את סרינה וויליאמס (ארה"ב, 6) והפסידה לה 6:3, 7:5. אחרי שהן שמרו על ההגשות והגיעו ל-2:2, וויליאמס העלתה הילוך, ושברה את האלופה בדרך ל-2:4 ו-2:5 קליל. קביטובה ניצלה משתי נקודת שבירה במשחקון העוקב והצליחה לצמצם ל-5:3, אבל נכנעה בהמשך, 3:6 לסרינה.

במערכה השניה קביטובה התעוררה והחלה להפגין את היכולת הרגילה שלה, אבל גם אחרי שהגיעה ל-5:5, ההבדל בעוצמות הכריע וסרינה הגישה עבור המשחק: כשהאייס ה-11 שלה נכנס, כבר לא היה ספק, ואלופת 2010 שלחה את האלופה המכהנת הביתה עם 5:7 במערכה השניה.

מי שתפגוש את וויליאמס  בחצי הגמר היא כאמור אזרנקה, פאצ'ק, המדורגת 37 בעולם, המשיכה את היכולת הטובה שלה בטורניר גם מול הבלארוסית המצויינת, אך במצב של 3:4 נשברה. אזרנקה ניצלה זאת, הגישה בהצלחה למערכה וסגרה את הסט עם 3:6.  

צפו בדרמה בין קרבר לליזיקי ---->

במערכה השניה אזרנקה שוב נשארה קרובה ליריבתה אבל במצב של 4:4 השיגה שבירה, עלתה ל-4:5 והגישה למשחק. אלא שהבלארוסית נשברה בחזרה. כל כך נורא? לא ממש. פאצ'ק שוב לא עמדה בלחץ שמטה את ההגשות ובמצב של 5:6, אזרנקה קיבלה הזדמנות שניה לסגור עניין. כמו בפעם הקודמת המדורגת 2 נכשלה פעם נוספת, פאצ'ק נשארה בחיים ושלחה את הסט לשובר שיוויון. שם כבר הניסיון של אזרנקה עשה את ההבדל בדרך ל-6:7 ו-0:2 בסיכום המערכות.

סבין ליזיקי (גרמניה, 15), שהדיחה את מריה שראפובה פגשה במגרש המרכזי לדרבי גרמני מסקרן את אנג'ליק קרבר (8). אחרי האופוריה מהניצחון על שראפובה, ליזיקי הגיעה לא ממש מפוקסת. 50 (!) טעויות לא מחוייבות היו לה לעומת 13 בלבד של יריבתה. קרבר, שהגיעה לחצי גמר אליפות ארצות הברית האחרונה שלטה בסט הראשון, כאשר שתי שבירות הספיקו לה כדי לצאת עם 3:6 בתום המערכה.

קרבר המשיכה לדרוס גם בפתיחת המערכה הבאה ועם שבירה מהירה עלתה ל-0:2. ליזיקי לא וויתרה בקלות ועם שבירה משלה חזרה ל-3:3 במצב של 4:5 לקרבר, ליזיקי הצליחה להציל 2 נקודות משחק ואחרי מלחמה גדולה איזנה ל-5:5. המערכה הגיעה לשובר שיוויון ושם מי שעמדה בלחץ טוב יותר היתה ליזיקי שיצאה עם 6:7 יקר בדרך ל-1:1.

צפו באזרנקה ---->

בפתיחת המערכה הבאה הלחץ השפיע 2 הגרמניות שהתקשו לשמור עעל הגשות. 2 שבירות לכל אחת קבעו 3:3. ליזיקי כבר הצליחה לעלות ל-3:5 והגישה לזכיה במשחק, אבל כמובן שיריבתה לא ממש ויתרה, שברה חזרה ואיזנה בהמשך ל-5:5. אלא שבמצב של 6:4 לקרבר, המדורגת 15 לא הצליחה לשמור על הסרב ושילמה ביוקר. קרבר שברה לניצחון במערכה (5:7) ובמשחק כולו, וחגגה העפלה שניה לחצי גמר גראנד סלאם.

מי שתפגוש את כאמור את קרבר היא ראדוונסקה (פולין, 3) שנאלצה לעבוד קשה מאוד מול קירילנקו (רוסיה, 17). המשחק של השתיים הופסק בתחילה בשל הגשם ולאחר מכן חודש. במצב של 5:7, 6:4, 4:4 (ראדוונסקה ניצחה במערכה הראשונה) המארגנים נאלצו להפסיק את ההתמודדות פעם נוספת בשל החשכה. אלא שהאנגלים מצאו פיתרון די נדיר כאשר העבירו את המשחק ממגרש מספר 1 למגרש המרכזי, בו כידוע יש תאורה. בסופו של דבר הפולניה יצאה עם הכרטיס ל-4 האחרונות אחרי 5:7 ו-1:2 בסיכום.