הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר: אצטרך הופעה אדירה כדי לנצח

השווייצרי יפגוש ביום שישי את דיוקוביץ' לקרב ענקים על הכרטיס לגמר ווימבלדון. המדורג 1: "נותן לו הרבה כבוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.12 - 07:45
עם כל הכבוד לאנדי מארי וג'ו ווילפריד טסונגה, הגמר האמיתי בווימבלדון ייערך כבר מחר (שישי, שידור ישיר באתר) כאשר נובאק דיוקוביץ' ורוג'ר פדרר ייפגשו בחצי הגמר. לאור הדחתו של רפאל נדאל כבר בסיבוב השני, יש סבירות גדולה מאוד להניח שמי שיעלה לגמר מהמפגש הזה גם יניף את הגביע הנכסף בסופו של דבר.

פדרר לא ניצח את דיוקוביץ' בשלושת המפגשים האחרונים בין השניים (עדיין מוליך 12:14 במאזן כל הזמנים), אבל אם יש משטח עליו יש לו סיכוי טוב יותר לגבור על הסרבי - זה בוודאי על הדשא של ווימבלדון, מקום בו השניים טרם נפגשו. עד כמה שזה נשמע מוזר, ישנה תחושה שהלחץ על הפנומן משווייץ גדול יותר, שכן ייתכן שזו ההזדמנות האחרונה שלו (גם בעקבות הדחתו של נדאל) לזכות בתואר גראנד סלאם מספר 17 וראשון אחרי יותר משנתיים.

"זה מרגיש נהדר לחזור לחצי הגמר", סיפר הטניסאי המעוטר בהיסטוריה, שהודח בשנתיים הקודמות כבר ברבע הגמר. "בדרך כלל במעמדים האלה אני מוציא מעצמי את הטוב ביותר, אבל ברור שמול שחקן כמו נובאק דיוקוביץ' אני אצטרך לתת הופעה גדולה ממש כדי לנצח. הגב שלי מרגיש טוב, אני לא פצוע או עייף ובהחלט מוכן למשימה".

דיוקוביץ' מצידו יגיע עם ערימות של בטחון אחרי שניצח את פד-אקספרס שש פעמים מתוך 7 המפגשים האחרונים. הסרבי ינסה לשמור על תארו בווימבלדון, אבל גם הוא יודע שעל הדשא מול פדרר זה ממש לא הולך להיות טיול. "זה המשטח שהכי מתאים לו, כך שהולך להיות משחק מעניין מאוד", אמר המדורג 1 בעולם. "הוא כבר זכה פה 6 פעמים בתואר והוא רוצה להוכיח לעצמו ולכולם שהוא יכול לזכות שוב. הוא כנראה השחקן הטוב בהיסטוריה, אז אני נותן לו המון כבוד. עם זאת, בסופו של דבר אנחנו יריבים וברגע שאני עולה למשחק אני רק רוצה לנצח".