הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ב-15:00, ישיר באתר: פדרר מול דיוקוביץ' במפגש ענקים

מי יעלה לגמר? המדורג 3 מחפש תואר שביעי בווימבלדון, הסרבי רוצה לשמור על התואר. מיד אח"כ: מארי - טסונגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.12 - 08:16

יש משחקים שפשוט אין צורך להרחיב עליהם יותר מדי. היום (שישי) ב-15:00 יעלו על הדשא של ווימבלדון במגרש המרכזי שניים משלושת השחקנים הטובים בסבב ואולי בהיסטוריה כולה, שסוחבים איתם היסטוריה ענפה של יריבות - רוג'ר פדרר (שווייץ, 3) ונובאק דיוקוביץ' (סרביה, 1). השווייצרי רוצה לחזור לגמר בלונדון לראשונה מאז 2009, ולגעת בגביע היוקרתי בפעם השביעית, שישווה את מאזנו לזה של פיט סמפראס. האלוף המכהן כמובן ירצה עוד מייג'ור אחרי ההפסד המאכזב בגמר הרולאן גארוס לרפאל נדאל - והמנצח בין שני הטניסאים הנהדרים הללו יתמודד מול אנדי מארי (בריטניה, 4) או ג'ו ווילפריד טסונגה (צרפת, 6).

 

"אני האלוף, אין לי מה להפסיד"
בכל מקרה, כל חובבי הטניס יודעים שההצגה המרכזית תהיה דווקא הראשונה. מעבר לעליה לגמר, לפרס הכספי ואינספור השיאים, פדרר יודע שניצחון וגם זכיה בטורניר כולו יקפיצו אותו שוב למקום הראשון בדירוג העולמי. הבעיה של הפנומן השווייצרי היא שהוא מתקשה באופן די קבוע מול 'נולה'. בשבעת המפגשים האחרונים פדרר ניצח רק פעם אחת, אם כי המאזן ההיסטורי דווקא נוטה לטובתו - 12:14.

זה כאמור לא סוד שלשיאן הזכיות בגראנד סלאם ממש לא קל מול הסרבי. המדורג ראשון בעולם כיום ניצח בקרבות הישירים בין השניים גם בחצי הגמר באליפות צרפת לפני כחודש וגם במעמד זהה באליפות ארצות הברית הפתוחה השנה. הפעם האחרונה שבה פדרר גבר על דיוקוביץ' הייתה גם כן ברולאן גארוס ב-2011. בווימבלדון, למרבה הפלא, השניים לא נפגשו מעולם, והשווייצרי כבר מוכן למשחק הגדול.

"הרבה יותר קשה להגן מהקו האחורי על דשא, אני מתכוון לתקוף", אמר פדרר בהתייחסו לחצי הגמר ולסגנון המשחק של דיוקוביץ', "המשחק יותר מהיר כמו שכולם יודעים. הכדור משנה את המעוף שלו. בכל מקרה, אני יודע שיהיה משחק קשה, אבל אני מאמין בעצמי. אני תמיד מוציא מעצמי את המיטב במגרש המרכזי בווימבלדון".

צפו גם במארי מטפס לרבע >>
ומה לגבי דיוקוביץ'? גם הוא יודע שמולו יעמוד אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים, במיוחד על המשטח הירוק, אבל הוא בטוח בעצמו: "שיפרתי את המשחק שלי בשנתיים האחרונות. אני מרגיש מצוין גם על דשא, זה משהו שהתקשיתי איתו בעבר. אני מתכוון, זכיתי כאן בתואר לפני שנה, אז זה אומר משהו. אין לי מה להפסיד, ודאי שאני בא לנצח". יהיה חם.

מארי שוב יקרוס?
מיד לאחר מכן יגיע גיבור הקהל המקומי מארי, בניסיונו להגיע לגמר ווימבלדון לראשונה בקריירה. מארי, לו זהו חצי גמר רביעי ברציפות, רוצה להיות הבריטי הראשון מאז 1934 שזוכה בגראנד סלאם היוקרתי. שנה אחר שנה, הבריטים מפתחים תקוות שמסתיימות במפח נפש, האם 2012 תהיה שונה?

"אני מודע לציפיות העצומות ממני", סיפר האיש שעל כתפיו מונחות התקוות הבריטיות, "אני אנסה לשחק את הטניס הטוב שהביא אותי עד לכאן. ודאי שאני רוצה להגיע לגמר, זו השאיפה שלי מאז שהייתי קטן. לפני שאדבר על זכיה, יש לי משוכה גבוהה מאוד לעבור".

הבריטי התכוון כמובן לטסונגה, שנמצא ב-4 האחרונים בממלכה זו השנה השניה ברצף. גם הצרפתי סובל מהדומיננטיות הגדולה של נדאל-פדרר-דיוקוביץ' ומחפש גראנד סלאם ראשון בקריירה. הוא נשבר רק 4 פעמים לכל אורך הטורניר ועושה רושם שהמשחק בין השניים הולך להיות צמוד במיוחד, אם כי מארי מוביל 1:5 במאזן המפגשים הישירים. אגב, בווימבלדון הם התמודדו פעם אחת, ברבע הגמר ב-2010, אז הבריטי יצא מחייך בסיום.