שיא עולם חדש לילנה איסינבאייבה באולם

הקופצת במוט עברה רף בגובה 5.01 מ', שיפור של סנטימטר בודד. הזוכה בכסף עברה 29 ס"מ פחות ממנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.12 - 01:10
איסינבאייבה, עוד שיא לרקורד מפואר (AFP)
איסינבאייבה, עוד שיא לרקורד מפואר (AFP)
תחילת כתבה

"זה היה הקאמבק האמיתי שלי", קבעה ילנה איסינבאייבה לאחר ששברה את שיא העולם בקפיצה במוט באולם. הרוסיה בת ה-29 עברה רף בגובה 5.01 מ', שיפור של סנטימטר בודד משיאה הקודם, וקטפה את המקום הראשון בתחרות הגאלה בשטוקהולם.

איסינבאייבה לא ניצחה באף תחרות גדולה מאז הזהב האולימפי בבייג'ין 2008, לאחר שפסלה בשלב מוקדם באליפות העולם האחרונה בדאייגו ונותרה בידיים ריקות. הפעם היא הקדימה את הזוכה במקום השני, התקווה הבריטית הולי בליסדייל (4.72 מ'), בפער של 29 סנטימטרים.

"זה היה הלילה שלי והגוף שלי אמר לי 'כן'", הוסיפה השיאנית המאושרת, שהתוצאה הטובה ביותר שלה באיצטדיון פתוח עומדת על 5.06 מ'. עוד קודם לכן היא עברה 4.82 מ' בניסיון ראשון, 4.92 מ' בניסיון שלישי ואת ה-5.01 מ' בניסיון השני שלה. "פשוט קפצתי. נהניתי מהתחרות, נהניתי מהתצוגה שלי. המאמן שלי גרם לי להבין שזאת הרמה שלי, לא רמה נמוכה יותר".

בריצת 60 מטרים משוכות נפסל ליו שיאנג הסיני בזינוק ופינה את הדרך לדיירון רובלס. הקובני שייט לניצחון בתוך 7.66 שניות והקדים את בן ארצו, אורלנדו אורטגה. רק בשבוע שעבר ניצח רובלס את ליו בבירמינגהאם בתחרות ראשונה מאז שהקובני נפסל ב-110 מ' משוכות בגלל הפרעה ליריבו באליפות העולם האחרונה.