לב סקוריש סיים עשירי באליפות אירופה לנוער

אתלטיקה: קופץ המוט הישראלי, שזכה בארד באליפות העולם, עבר 5.00 מטרים וכשל ב-5.10. ישתתף במכביה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.13 - 19:53
ועכשיו: המכביה. לב סקוריש (טיבור יגר)
ועכשיו: המכביה. לב סקוריש (טיבור יגר)
תחילת כתבהלב סקוריש סיים הערב (שבת) שבוע עמוס במיוחד עם הופעה מכובדת בגמר אליפות אירופה לנוער, הנערכת בימים אלה ברייטי שבאיטליה. סקוריש, הכישרון הישראלי העולה בקפיצה במוט, סיים במקום העשירי בתחרות, שכללה 13 קופצים.

מוקדם יותר השבוע זכה סקוריש במדליית ארד באליפות העולם לנוער ועלה בקלות רבה לגמר אליפות אירופה, שבה הרמה הייתה גבוהה יותר בעיקר בגלל ההבדלים בגילאים. כל המתמודדים בגמר היו מבוגרים מסקוריש ביותר משנה.

הישראלי פתח טוב כשעבר 4.85 מטרים בניסיון ראשון ולאחר מכן הוא דילג בקפיצה הראשונה גם מעל גובה של 5.00 מטרים בדיוק. בשלב זה בתחרות סקוריש דורג במקום הראשון ביחד עם ארבעה קופצים נוספים. אולם, הוא פסל שלוש פעמים בגובה של 5.10 מטרים, אותו עבר באליפות העולם לנוער. מדליית הזהב הלכה לאריק דולבה מנורבגיה שעבר 5.30 מטרים. אקסל שאפל מצרפת קבע שיא אישי של 5.25 מטרים וזכה בכסף ביחד עם לאוניד קובלב מרוסיה. אגב, שיא הנוער שייך לקופץ העבר האגדי, מקסים טראסוב - 5.80 מטרים.

סקוריש לא יוכל לנוח יותר מדי וכבר בשבוע הקרוב הוא יתחרה בקפיצה במוט במסגרת המכביה ה-19 בהדר יוסף, יחד עם רומן קוגן, אודי קרני ומאמנו - אלכס אברבוך, שייקח חלק במכביה, 4 שנים אחרי שהודיע על פרישה. גם קופץ הגובה, צור ליברמן, שלקח חלק במוקדמות הקפיצה לגובה באליפות אירופה לנוער, יתחרה במכביה. תחרויות האתלטיקה במכביה ייערכו בימים רביעי וחמישי.