בולט מסכם עונה: "מגיע לי ציון 8, לא הצלחתי"

הפנומן הג'מייקני לא מתרגש מ-3 מדליות זהב באליפות העולם ומחכה כבר לריו 2016. על החלום להיות כדורגלן: "אני עוד יכול לעשות את זה. אפרוש מהאתלטיקה בגיל 31 אחרי אליפות העולם ב-2017"

מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.13 - 16:29
3 מדליות זהב במוסקבה לא עשו עליו רושם. בולט (gettyimages)
3 מדליות זהב במוסקבה לא עשו עליו רושם. בולט (gettyimages)
תחילת כתבה

בפעם הראשונה בקריירה אוסיין בולט ייאלץ השנה להתמודד עם עונת אתלטיקה שאין בסיומה אירוע שיא מיוחד. ב-2007, 2009, 2011 ו-2013 הוא התחרה באליפויות עולם, ב-2008 ו-2012 הוא להט במשחקים האולימפיים וב-2010 היה מושבת בגלל פציעה. העונה נדמה שבולט פשוט ינסה להעביר את הזמן. הפנומן הג'מייקני, שנבחר לאחרונה לאתלט השנה בעולם של התאחדות האתלטיקה העולמית (IAAF), הצהיר לפני מספר שבועות כי האתגר המרכזי שלו העונה יהיה הניסיון שלו לשבור את שיאי העולם, שקבע לפני יותר מארבע שנים באליפות העולם בברלין.

עם זאת, נראה שבולט יחפש לקדם גם את תחביביו הרבים. "אני עדיין חולם להיות כדורגלן מקצועני", הודה שיאן העולם ב-100 ו-200 מטרים, "אני מאמין שאם אעבור מספיק אימונים אני אוכל לעשות את זה. אני לא חושב שאוכל להיות כריסטיאנו רונאלדו, אבל בסך הכל אני בחור די מהיר עם טכניקה לא רעה".

בולט גם התפנה לסכם את העונה. "אמנם השגתי שלוש מדליות זהב באליפות העולם, אך אני לא לגמרי מרוצה", אמר האצן הג'מייקני, "התחלתי את העונה שעברה בצורה איטית יחסית ולא הצלחתי במיוחד. נכון שניצחתי במוסקבה, אבל זה לא בא בקלות. זו לא הייתה עונה מושלמת". כזכור, בולט ניצח בגמר ה-100 עם זמן של 9.77 שניות בגשם שוטף. "אני נותן לעצמי ציון סולידי של 8 מתוך 10 על העונה הזו", אמר בולט.

הסוגיה המרכזית שמעסיקה את אוסיין בולט בימים אלה נוגעת לפרשת הסימום באתלטיקה הג'מייקנית, שהובילה להדחתם של אסאפה פאוול ו-ורוניקה קמפבל בראון מאליפות העולם. בימים האחרונים נפוצו דיווחים לפיהם הסוכנות למניעת סימום בספורט (WADA) עשויה להשעות את כל האתלטים הג'מייקנים מהמשחקים האולימפיים משום שההתאחדות המקומית (JAAF) מסרבת לשתף פעולה עם WADA. "הסוגיה הזו לא מצחיקה בכלל. כל העיסוק הזה פוגע באתלטיקה הג'מייקנית מבחינה מקצועית ובי אישית גם מבחינה כלכלית. פנו אליי ספונסרים רבים שאמרו שלא כדאי להם לתמוך בי כי אולי לא אגיע לריו ב-2016. השמועה הזו, לפיה אנחנו הג'מייקנים נורחק מריו, היא לא נכונה".

השאלה הנפוצה ביותר שאוסיין בולט שומע בכל ראיון היא מתי הוא יפרוש? ובכן, האלוף האולימפי טען בעבר כי יתלה את הנעליים מיד לאחר המשחקים האולימפיים בריו 2016, אך כעת נדמה שהוא יאריך את שהותו על המסלול בשנה אחת נוספת. הסיבה? רצונו לחזור להתחרות באיצטדיון האולימפי בלונדון, שיארח את אליפות העולם ב-2017. "זה יהיה נחמד מאוד לפרוש שם וככה לסגור את המעגל שלי".