סנפורד קיבל 37.5 אלף ש"ח: חושבים שאני שחקן כדורסל

מדליסט הארד מאליפות אירופה יקבל מימון מאיש עסקים: "סיפור סינדרלה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.09.14 - 17:51
תחילת כתבה

הוועד האולימפי בישראל ערך היום (ראשון) קבלת פנים חגיגית לדונלד סנפורד, מדליסט הארד בריצת 400 מטרים באליפות אירופה. באירוע נכחו יו"ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי, מנכ"ל הוועד האולימפי גילי לוסטיג, ראש מנהל הספורט אורי שפר, מנכ"ל הטוטו איציק לארי, חברת הנהלת הוועד האולימפי יעל ארד ומנכ"ל איגוד האתלטיקה ז'ק כהן.

על זכייתו במדליית הארד היוקרתית קיבל סנפורד מענק מיוחד בסך 37.5 אלף שקלים מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, מנהל הספורט ומועצת ההימורים. בנוסף, בקבלת הפנים נמסר כי איש העסקים יואב בן אלי הודיע כי ישמש מעתה ספונסר לאתלט.

"ההישג של דונלד מדהים", פתח יגאל כרמי. "הפעם האחרונה שאתלט ישראלי עמד על הפודיום הייתה ב-2006 עם אלכס אברבוך. אנחנו מאוד מאושרים על ההישג. ברמה האישית דונלד הביא את עצמו לשיא בתחרות חשובה והוא גם עשה את זה בזמן המתאים, בחודש הקשה שעבר על מדינת ישראל. דונלד הוא ספורטאי גדול ואנחנו מודים לו על כך".

סנפורד סיפר בחיוך: "זו הייתה תקופה טובה ויפה עבורי ועבור המשפחה שלי. זה כמו סיפור סינדרלה בשבילי, חלום. אני מודה לכל האנשים שתמכו בי גם בתקופות הפחות טובות שלי וכשפחות הצלחתי. האמת היא שעדיין לא כל כך מזהים אותי, עדיין חושבים שאני כדורסלן ושואלים אותי על כדורסל ברחוב".

"אנחנו מוכיחים שבשיתוף פעולה בין כל הגורמים ספורטאי ישראל יכולים לממש את היכולות שלהם", טען אורי שפר. "אנחנו כל כך שמחים שאתה אחד משלנו. הבאת לנו הרבה גאווה ואנחנו מאחלים לך המון הצלחה בריו 2016".

מנכ"ל איגוד האתלטיקה ז'ק כהן ציין: "איגוד האתלטיקה ישמח להיות כמה שיותר פה בוועד האולימפי. עבורי זה רגע מרגש בנוסף לרגע באיצטדיון, כשראיתי בחי את הריצה. דונלד הוא פטריוט בלתי רגיל. עוד לא ראיתי ספורטאים אחרים שכל הזמן מנשקים את דגל ישראל ומצביעים על הכיתוב 'Israel'".

מנכ"ל הטוטו איציק לארי הוסיף: "הטוטו גאה בהשקעה שלו בספורט הישראלי ובאתלטיקה בפרט. אני מקווה שההישג ההיסטורי של דונלד יתווה את הדרך לספורטאים צעירים".