ביהמ"ש קבע: פיסטוריוס לא יואשם ברצח בכוונה תחילה

בדרך לזיכוי מלא? האצן קטוע הרגליים יכול היה לשחרר מעט אוויר, אבל עדיין עלול למצוא את עצמו בכלא. עם זאת, עונש מאסר של 25 שנים עד מאסר עולם ירד מהפרק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.14 - 13:51
תחילת כתבה

משפטו המתוקשר של אוסקר פיסטוריוס הגיע היום (חמישי) לשיא חדש, אבל ההכרעה הסופית תגיע רק ביום שישי. 19 חודשים לאחר שירה למוות בבת זוגו ריבה סטינקאמפ, האצן קטוע הרגליים שמע חלק מהכרעת השופטת ת'וקוזילה מאסיפה, שהוציאה הודעה דרמטית בבית המשפט בפרטוריה שבדרום אפריקה.

עם פתיחת הקראת גזר הדין, פיסטוריוס יכול היה לשחרר מעט אוויר. "המדינה לא הוכיחה מעל לכל ספק סביר שהנאשם אשם ברצח בכוונה תחילה", קבעה השופטת מאסיפה ולמעשה ביטלה את סעיף האישום החמור ביותר. המשמעות: עונש מאסר של 25 שנים עד מאסר עולם ירד מהפרק.

ולמרות ההודעה הדרמטית של השופטת, פיסטוריוס עדיין עלול למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח, שכן על פי ההערכות, האצן יורשע בהריגה או בגרימת מוות ברשלנות. כמו כן, פיסטוריוס מואשם בסעיפים של אחזקת נשק שלא כחוק ובשימוש בנשק שלא כחוק.

כזכור, בפברואר 2013, ירה פיסטוריוס בחברתו בביתם. הוא נעצר לאחר המעשה והודה שירה בה, אך טען כי זה היה בשוגג כיוון שחשב שמדובר בפורץ שנכנס לביתו. במארס 2014 נפתח משפטו של פיסטוריוס, שהפך לאחד המתוקשרים בעולם הספורט אי פעם, כאשר בדרום אפריקה הגדילו לעשות והקימו ערוץ מיוחד ששידר כל הזמן מבית המשפט.

פיסטוריוס כבש את העולם כשהיה האצן קטוע הרגליים הראשון שהשתתף במשחקים האולימפיים, בלונדון 2012. הוא הגיע לחצי הגמר בריצת 400 מטרים והעפיל לגמר 4X400 עם נבחרת דרא"פ. לאחר מכן, הוא השתתף במשחקים הפראלימפיים וזכה במדליית הזהב ב-400 מטרים, בזהב במירוץ השליחים 4X400 ובמדליית הכסף ב-200 מטרים.