"הקטארים רגילים לארח ספורטאים מישראל"

שייח א-ת'אני, יו"ר הוועד האולימפי הקטארי בראיון בלעדי לערוץ הספורט: "זה ספורט, ולכל ספורטאי יש את הזכות להשתתף לאחר שהוא השיג את הקריטריונים"

מירי נבו, שירי אלג'ם ועודד הלפרין, מונאקו  18.11.14 - 22:00

תגיות: אתלטיקה

תחילת כתבה

בהתאם לכל הציפיות והתחזיות, אליפות העולם באתלטיקה 2019 תיערך בדוחא שבקטאר. כך קבעו היום (שלישי) חברי ההנהלה של ארגון האתלטיקה העולמי (IAAF) במונטה קרלו, מונאקו. בין הערים שהתמודדו על האירוח היו גם ברצלונה, שנשרה בסיבוב הראשון, ויוג'ין (ממדינת אורגון, ארה"ב), שהעפילה לסיבוב השני, והפסידה בדו קרב לדוחא, שניצחה ברוב של 15 קולות מול 12. ארה"ב, שמעולם לא אירחה אליפות עולם באתלטיקה, שוב לא תקבל את ההזדמנות לעשות זאת.

אליפות העולם באתלטיקה לא תהיה אירוע הספורט הראשון שקאטר תארח בתקופה הקרובה. התחרות הגדולה ביותר תהיה כמובן גביע העולם בכדורגל ב-2022, אולם כבר בחודש הבא אליפות העולם בשחייה בבריכות קצרות תגיע לנסיכות המפרץ, ובהמשך ייערכו שם גם אליפות העולם בכדוריד, אליפות העולם באיגרוף ואליפות העולם בסקווש.

 

מדליסט הארד מלונדון 2012, בקפיצה לגובה, מועתז בארשים אמר לאחר ההצבעה: "תודה לכל הקבוצה שעשתה מאמץ גדול היום כדי שנארח את האליפות הזאת. אנחנו מבטיחים לעולם שזה יהיה מדהים. אני יודע ורואה את המאמצים שמושקעים בכל קצוות המדינה. הספורטאים רק יצטרכו להופיע, אנחנו נדאג לכל השאר". אנחנו מקווים שזו תהיה אליפות גדולה. הולכת להיות חגיגה גדולה וממחר נתחיל לעבוד ולהתכונן לאליפות".

אתם מארחים את אליפות העולם באתלטיקה ואת המונדיאל. הדבר הבא יהיה האולימפיאדה?
"טוב, צריך להתחיל איפשהו. התחלנו עם כמה צעדים יש לנו שאיפות גדולות. זה לא שאנחנו מסתפקים בזה. אנחנו תמיד מחפשים להשתפר".

 

שייח' א-ת'אני, יו"ר הוועד האולימפי הקטארי, הוסיף: "אנחנו מאוד שמחים על האמון והביטחון שקיבלנו מאיגוד האתלטיקה העולמי. כידוע, הגשנו הצעה לאירוח האליפות ב-2019, ולפני כן אירחנו את אליפות העולם באולם. כשהגשנו את ההצעה ל-2019 ידענו שעשינו עבודה טובה, אבל כמובן שלא ידענו אם נזכה. עכשיו אנחנו מסתכלים קדימה, כי הספורט הוא כלי אסטרטגי לפיתוח כל האיזור שלנו".

הספורטאים הישראלים יתקבלו בזרועות פתוחות?
"כמובן. יש לנו בחודש הבא את אליפות העולם בשחייה, ויש גם את הגראנד פרי בסייף בכל שנה, ותמיד יש משלחת מישראל. אנחנו מארגנים את האירועים לפי סטנדרטים של ההתאחדויות העולמיות. זה ספורט, ולכל ספורטאי יש את הזכות להשתתף לאחר שהוא השיג את הקריטריונים".