ואלרי אדאמס ורנו לבליאני נבחרו לאתלטית ואתלט השנה

הודפת כדור הברזל והקופץ במוט סיימו שנה אדירה בבחירה יוקרתית

מירי נבו, שירי אלג'ם ועודד הלפרין, מונאקו  21.11.14 - 22:20
גאווה למדינה קטנה. ואלרי אדאמס (gettyimages)
גאווה למדינה קטנה. ואלרי אדאמס (gettyimages)
תחילת כתבה

רנו לבילאני ו-ואלרי אדאמס הם אתלט ואתלטית השנה לשנת 2014, כך הכריז הערב (שישי) ארגון האתלטיקה העולמי (IAAF) באירוע הגאלה החגיגי שנערך במונטה קרלו, מונאקו.

אדאמס, שהייתה גם בין שלוש הפיינליסטיות בשנה שעברה ולא זכתה בפרס היוקרתי, אמרה לאחר ההכרזה: "הכבוד כולו שלי, אני מרגישה שאני מייצגת דרך הפרס הזה גם כמובן את המדינה שלי וגם את כל הזורקות בעולם. הרבה מההצלחה שלי תלויה בתכנון של הזריקה אבל כמובן שגם לתשוקה שלי להתחרות  ולייצג את המדינה שלי יש השפעה, זה מה שמניע אותי ומדרבן אותי להצליח יותר ויותר".

"אני מקדישה את הפרס הזה למאמן שלי ולפיזיותרפיסט שלי שהולך איתי כבר 15 שנה ועוזר לי לשמור על הגוף שלי שלם", הוסיפה אדאמס שרשמה 56 ניצחונות רצופים בגמרים בהם השתתפה וזכתה השנה באליפות העולם. "זה מדהים לייצג את כל הזורקות ובכלל את כל הספורטאיות. זה תמיד קשה להתחרות מול התהילה שזוכים לה הרצים, כך שאני שמחה שאני זוכה לאפשרות לזכות בתואר ולייצג את כולן".

לסיכום אמרה הזוכה: "התואר הזה זה הדובדבן שבקצפת עבורי בשנה הזאת. זה לא פשוט להגיע ממדינה שיש בה ארבעה מיליון אנשים ושישים מיליון כבשים ולהתחרות עם אתלטיות ממעצמות בעולם".

לבילאני, שכזכור שבר בפברואר האת שיאו האגדי של סרגיי בובקה כשקפץ 6.16 מטרים, ציין: "העונה הזאת לא הייתה יכולה להיות טובה יותר, זאת עונה חלומית עבורי, אני יכול רק להנות ממנה ואני מודה לאיגוד האתלטיקה העולמי שבחר בי. אין ספק ששבירת השיא תרמה לבחירה, אבל גם העובדה שניצחתי ב-21 מ-22 תחרויות עזרה". על העתיד אמר: "אליפות העולם ב-2015 חשובה לי מאוד כי אין לי עדיין את התואר של אלוף העולם, אבל צריך לזכור שהמטרה האמיתית היא להגיע מוכן לריו 2016".