באיולין קיבלה אזרחות ותייצג את ישראל

האצנית לבית משפחת טפארי תנסה לקבוע את הקריטריון לטוקיו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  14.04.19 - 21:51
(צילום: עו"ד מורן גור)
(צילום: עו"ד מורן גור)
תחילת כתבה

סלמאוויט באיולין, אשתו של המרתוניסט מארו טפארי, קיבלה היום (ראשון) אזרחות ישראלית. המשמעות היא שהיא תוכל לייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות. המטרה: אליפות העולם בדוחא וכמובן המשחקים האולימפיים בטוקיו. 

באילוין, רצה למרחקים ארוכים ומתמחה בריצת 10000 מטר ו-5000 מטר, שייכת לאגודת מכבי ת"א, עלתה לארץ מאתיופיה ונמצאת במערכת יחסים עם טפארי כבר חמש שנים. בשנתיים האחרונות היא כאמור מתגוררת בארץ יחד עם טפארי, וכבר למעלה משנה היא מחזיקה בתעודה ארעית.

את הבקשה הראשונה לאזרחות שלח איגוד האתלטיקה כבר לפני שנה, אך ההליך לא התקדם. לפני כשלושה שבועות אגודת מכבי ת"א החליטה לקחת את העניינים לידיים, ובאמצעות עו"ד תומר ורשה היא הגישה בקשה לאזרחות, שאושרה היום כאמור. באגודה סיפרו כי האזרחות התקבלה הרבה בזכות הסיוע של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ואנשי משרדה.

ב-24 לחודש תתקיים אליפות ישראל ב-10000 מטרים ואיגוד האתלטיקה ינחית בארץ שלוש רצות מקניה שיעזרו לבאיולין לקבוע את הקריטריון לאליפות העולם בדוחא, כשבסביבתה מאמינים כי היא תיקבע גם את הקריטריון לטוקיו.

גל לוי, מנהל מחלקת האתלטיקה של מכבי ת"א, סיפר: "אני שמח ונרגש שהמדינה בחרה לתת לאתלטית המוכשרת שלנו אזרחות. מודה לכל מי שתמך - אגודת מכבי תל אביב, משרד הספורט, משרד הפנים, איגוד האתלטיקה, מרכז מכבי והוועד האולימפי".

מארו טפארי אמר: "אנחנו מתרגשים ושמחים, מקווים להתשמש בזה לטובה. עכשיו סלמאוויט יכולה להתרכז בתוצאות ולהתעסק במה שהיא אוהבת. לפי הכושר שלה היא תוכל לעשות קריטריון ב-10000 לאליפות העולם ואולי גם לאולימפיאדה. אנחנו מודים לכל מי שעזר ותמך בנו".