ספורטאים יקבלו הטבות ומלגות באקדמית אונו

איגוד האתלטיקה והמוסד להשכלה גבוהה חתמו על שיתוף פעולה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.09.19 - 20:45
(באדיבות איגוד האתלטיקה והקריה האקדמית קרית אונו)
(באדיבות איגוד האתלטיקה והקריה האקדמית קרית אונו)
תחילת כתבה

חיבור חדש ומבטיח בין עולמות הספורט ואקדמיה. במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (רביעי) בקריה האקדמית אונו, סיכמו איגוד האתלטיקה והמכללה על שורה של שיתופי פעולה החל משנת הלימודים הקרובה. בין היתר, ספורטאים החברים באיגוד האתלטיקה יוכלו ליהנות ממגוון מלגות הצטיינות והטבות משמעותיות בשכר הלימוד בפקולטות השונות של הקריה האקדמית אונו, המכללה הפרטית הגדולה בישראל.

בנוסף, הספורטאים יוכלו להעמיק את לימודיהם בענפי הספורט במסגרת בית הספר לספורט של הקריה, ולהשתלב בעולם האתלטיקה גם לאחר פרישתם. עוד סוכם כי סטודנטים בחוג לספורטתרפיה יצטרפו לצוותים המטפלים בספורטאי נבחרות האתלטיקה, במהלך התחרויות השונות.

ד״ר אבי מויאל, ראש התמחות ספורט בקריה האקדמית אונו: ״הקריה האקדמית אונו גאה להיות הבית האקדמי של הספורטאים הישראלים, שמייצגים בכבוד רב את המדינה בכל העולם. מדובר בבשורה של ממש לספורט הישראלי, האפשרות להעניק לספורטאים מתחילים ומבטיחים וכן לאתלטים בכירים את ההזדמנות ללימודים אקדמיים בסביבה מטפחת״.

ד״ר אלה בין, ראש החוג לספורטתרפיה: ״זה חיבור טבעי בין ספורט לצוות טיפול תומך. הסטודנטים שלנו ייצאו נשכרים מהחיבור לספורטאים, התנסות מעשית שמשלימה את הקורסים התיאורטיים״.

עמי ברן, יו״ר איגוד האתלטיקה, בירך על ההסכם וציין, כי מדובר בהסכם ראשון מסוגו של איגוד האתלטיקה בישראל עם מוסד אקדמי. ״האירוע היום מאוד חשוב לאתלטים שלנו. עד היום ספורטאים רבים חיפשו הזדמנויות בחו״ל, ולימודים במתקנים הטובים ביותר בספורט. כעת, ההסכם עם הקריה האקדמית אונו מביא איתו בשורה גדולה לארץ. אני מקווה בשביל הספורט הישראלי שהצעד הזה יסייע להשאיר הבטחות ספורטיביות כאן בישראל".

רוגל נחום, מתאם אולימפי ושיאן ישראל בקפיצה משולשת, שמסיים בימים אלה תואר ראשון בקריה האקדמית אונו: "בעבר לא היו אפשרויות לשלב קריירה של ספורטאי אולימפי עם תואר אקדמי, ולא הייתה מכללה כמו הקריה האקדמית אונו, שמשתפת פעולה עם ספורטאים בצורה כזאת. אני מקווה שאתלטים וספורטאים ישכילו וישלבו לימודים יחד עם הספורט. כספורטאי לשעבר אני יודע שהם רוצים ללמוד, ואין לי ספק שהם יסתערו על המלגות".