עושה רוח: על התקווה של האתלטיקה הישראלית

הוא נולד לזוג פליטים מגאנה, קיבל דרכון רק לפני חודש ובגיל 16 מנפץ שיא אחרי שיא בריצות הקצרות. הכירו את בלסינג אפריפה, התקווה הגדולה של האתלטיקה הישראלית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.08.20 - 09:00

תגיות: אתלטיקה

תחילת כתבה

אם עדיין לא גלגלתם על הלשון את השם בלסינג אפריפה, הגיע הזמן שתעשו את זה. האתלט בן ה-16 וחצי גנב השבוע את ההצגה באליפות ישראל, שרף את המסלול בריצות ל- 100 ו- 200 מטרים והוכתר לאדם המהיר בישראל.

ביום הראשון של האליפות הוא סיים עם הזהב בריצה ל-100 מטרים, כשהוא עצר את השעון על 10.49 שניות, שיא אישי חדש ושיאי ישראלי חדש לקדטים. בעקבות כך, הציפיות ממנו הרקיעו לקראת הריצה במרחק הכפול, וגם שם אפריפה "סיפק את הסחורה".

גם בריצה ל-200 מטר הוא שייט לו למקום הראשון עם תוצאה פשוט נהדרת של 21.17 שניות, שגרמה לו להודות בראיון לערוץ הספורט "אני פשוט בלי מילים. לא ציפיתי, אני שמח ופשוט אין לי מה לומר".

למה אפריפה נותר ללא מילים? כי הוא שיפר את שיאו האישי, קבע שיא ישראלי חדש לקדטים וגם לנוער עד גיל 20, ועם התוצאה הזו הוא יכול היה לעמוד על הפודיום באליפת העולם לקדטים עם מדליית הארד על הצוואר.

אפריפה נולד בישראל לזוג פליטים מגאנה ורק לפני כחודש קיבל אזרחות ישראלית אחרי הליך בירוקרטי של מספר חודשים. הוא החל להתאמן באתלטיקה כשהיה בן 11  ומהר מאוד באגודה שלו, מכבי ת"א, הבינו שיש להם אוצר מיוחד בידיים.

עושה רושם שאפריפה הוא הפוטנציאל הגדול ביותר שהיה כאן בריצות הקצרות בשנים האחרונות. מאמנו יגאל בלון סיפר כי הוא מעולם לא אימן אתלט ברמה כזו גבוהה בגיל הזה. גל לוי, מנהל מחלקת האתלטיקה במכבי ת"א אף הודה "באינטואיציות שלי, בתחושות שלי, לא היה עוד אתלט כזה בריצות הקצרות במחוזותינו עדיין".

צפו בהיכרות הראשונה עם השם החם החדש של האתלטיקה הישראלית.