הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אליפות ישראל ב-10,000 מטר תיפתח השבוע

בין המתמודדים: צ'מטאי-סלפטר וטדסה גטהון. לראשונה: הקהל יוכל לראות

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.04.22 - 23:03
(getty)
(getty)

ביום שלישי אליפות ישראל ב-10,000 מטר תצא לדרך בהדר יוסף. לראשונה באליפות מסוג זה הקהל יוכל לעמוד על המסלולים החיצוניים ולתמוך ברצים והרצות מקרוב. שני המקצים החזקים (נשים/גברים) יועברו בשידור ישיר בערוץ 5STARS, כשהמטרה המוצהרת של הרצים היא לשבור את שיא ישראל ולעשות את הקריטריון לאליפות אירופה.
 
בימים האחרונים ההתרגשות והמתח עלו שלב לקראת האליפות. זוהר זמירו, מאמנם של: גירמה אמרה, טדסה גטהון ודרגה צ'קולה, אמר: "בחודשיים האחרונים היינו במחנה אימונים באתיופיה, האימונים היו ברמה טובה, והתבצעו על פי התכנון. התחושה הכללית שעשינו הכנה טובה מאוד, כשהמטרה העיקרית היא לנסות לקבוע את הקריטריון לאליפות אירופה שתתקיים בחודש יולי".

יוסף גזצ'או, מאמנם של איימרו עלמיה, גשאו איילה וטמסה מוגס, הוסיף: "אליפות ישראל ב-10,000מטר זה אירוע תמיד מרגש וכל הרצים הטובים משתתפים בו. מבחינת האתלטים שלי עשינו את כל הכנות בצורה טוב כמה שאפשר. חלק התאמנו פה בארץ וחלק היו במחנה אימונים באתיופיה וכולם מרגישים טוב. אני לא יודע בדיוק איך הריצה תתפתח אבל אנחנו באים לרוץ את הריצה שלנו לפי התכנית".

יובל כרמי מאמן אתלטי הסמטה סיכם: "הרצים הבכירים שלנו יחד עם רצים אחרים ינסו לשבור את שיא ישראל ועל הדרך לעשות את הקריטריון לאליפות אירופה. כולם מגיעים בכושר מצוין אחרי מחנה אימון של חודש באתיופיה. אני מקווה שתהיה לנו אליפות ותחרות טובה".

בצד הנשי תגיע שיאנית ישראל במרתון, חצי מרתון וב10,000 מטר, לונה צ'מטאי סלפטר. הרצה האולימפית תשוב לאחר תקופה למסלול האתלטיקה וזו הזדמנות עבור הקהל לראות אותה מקרוב. גם כרואן חלבי אלופת ישראל, ומחזיקת שיא ישראל ב-1000 מטר תשתתף בתחרות: "לאליפות ישראל ב10000מ' מגיעים טובי הרצים והרצות ומתחרים עד קצה היכולות. אני מגיעה עם מטרות גדולות, ראייה חדה וחשיבה צלולה וחזקה".