הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מקום 7 לקפיטולניק בליגת היהלום ברומא

הקופץ לגובה לא הצליח לעבור 2.24 מ': "לא מאכזב, תחרות ראשונה ברמה הזו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.06.22 - 22:44
קפיטולניק. בכורה בליגת היהלום (Getty)
קפיטולניק. בכורה בליגת היהלום (Getty)

יונתן קפיטולניק (מכבי תל אביב) סיים במקום השביעי בקפיצה לגובה במסגרת ליגת היהלום הערב (חמישי) ברומא. קפיטולניק עבר גובה של 2.20 מ', אך לא הצליח לעבור 2.24 מ' וסיים כאמור במקום השביעי.

מאמנו אנטולי שפרן אמר לאחר התחרות: "אני לא מאוכזב, זו תחרות ראשונה ברמה כזאת עבור יונתן וחוסר הניסיון במעמד כזה השפיע עליו. הוא עשה שגיאות טכניות בגלל עודף התלהבות. אני שמח שהוא חווה תחרות שכזאת ובסך הכל עבר גובה יפה. אני בטוח שזה יעזור לו בתחרויות הבאות".

עוד לפני שחניכו התחרה, שפרן התבטא בנוגע לקפיטולניק: "זה נכון שכבר בתחרות הקודמת בבירמינגהאם  היינו צריכים להופיע, אבל לצערי הוזמנו ברגע האחרון וזה לא הסתדר. מגיע ליונתן להיות שם, הוא עשה תוצאות מצוינות העונה והוא עבד מאוד קשה בשנה האחרונה כדי להיות בטופ העולמי. אני מאוד סומך עליו כי הוא בנאדם מאוד תחרותי ובתחרויות הוא קופץ הרבה יותר טוב מאשר באימונים. הוא ממש מתעלה".

"מי שזוכר, בשנה שעברה באליפות העולם לנוער הוא זכה בקפיצה האחרונה שלו אחרי שוויתר על שני גבהים. לשמחתי, הוא גם לא חושש מגבהים גבוהים, כלומר, הוא יכול לוותר על הגבהים הבינוניים כמו שעשה שקפץ 2.30 בהדר יוסף. אני מקווה שזה שאני לא אתו שם לא ישפיע עליו. צריך לזכור שלמרות ההישגים שלו אין לו ניסיון גדול והוא בסך הכל מתאמן רק חמש שנים ואף פעם לא היה בתחרויות איכותיות כאלה".

"הוא יכול לקפוץ הערב 2.30 אבל המטרה היא להנות מהתחרות היוקרתית ולצבור ניסיון. אני אשמח מאוד אם הוא יקפוץ מעל 2.20. חשוב לי גם לא לבנות ציפיות גבוהות מידי ושלא יהיה עליו לחץ, בטח בשלב הזה, אבל אני בטוח שהתחרות היום תוסיף לו הרבה לקראת אליפות העולם ואליפות אירופה שאלה התחרויות שאנחנו מכוונים להגיע אליהם בשיא הכושר העונה".