"הפועל ב"ש מייצגת עיר תחת מלחמה, זה חשוב"

דויזאדה רואה ערך מוסף במשחק מול ספליט. ננאד פראליה ביקר את הקבוצה. ברדה עשוי לזוז לקישור, מליקסון לא אמור לפתוח ב-11, ארבייטמן כן

רועי זריהן  15.07.14 - 14:47
ברדה, יפתח במרכז
ברדה, יפתח במרכז
תחילת כתבה

בצל המצב הביטחוני בארץ בכלל ובדרום בפרט, בהפועל באר שבע מנסים להתרכז עד כמה שאפשר בכדורגל ובחזרה לזירה האירופית אחרי כמעט שני עשורים. סגנית האלופה נחתה אתמול בספליט, שם חברו לקבוצה שלושת הזרים ודניאל אסקלינג, שנשארו בפולין ולא חזרו ארצה בסיום המחנה.

כעת, כשכל הסגל יחד, אלישע לוי התחיל להראות לשחקנים קטעי וידאו של ר.נ.ק ספליט, אותה תפגוש הפועל ב"ש ביום חמישי. מבחינה מקצועית, לוי עדיין לא סגור לגבי ההרכב שיפתח, כשההתלבטות העיקרית היא בנוגע למיקומו של אליניב ברדה.

מאמן סגנית האלופה מנסה את הקפטן במספר תפקידים, ביניהם ציוותו של ברדה במרכז השדה לצידו של גל אראל. ברדה אמנם הוסט לעמדה זו בעונה האחרונה תוך כדי משחק אבל מעולם לא פתח כקשר במרכז המגרש. מאור מליקסון ורועי גורדנה, שני שחקני הרכש החדשים, לא נמצאים בכושר ל-90 דקות, אך המטרה היא לשלבם בשלב כזה או אחר של המפגש.

בחלק האחורי של באר שבע לא צפויים שינויים, מה שאומר שוויליאם סוארס וטומיסלב פאיוביץ' ימשיכו לשתף פעולה במרכז ההגנה ואילו אביתר אילוז ואופיר דוידזאדה יוצבו באגפים. בהתקפה, עם זאת, צפוי שינוי מרענן - הופעת בכורה של שלומי ארבייטמן.

הקבוצה ערכה את אימון הערב במגרש הצמוד לבית המלון הממוקם בפאתי העיר ספליט, כשלוי הגביר את קצב האימונים והקדיש חלק ניכר מהאימון לצד הטקטי לקראת המשחק מחרתיים. מי שהפתיע את הקבוצה והגיע לבקר הוא ננאד פראליה, ששיחק בעבר במכבי חיפה והגיע לבקר את חברו הטוב, עוזר המאמן שמעון ביטון. פראליה אמר: ״אני שמח כל כך לבוא ולפגוש את אלישע ואת ביטון, אני מקווה שבאר שבע תעבור שלב. אני רוצה למסור  דרישות שלום חמה לכל האנשים בישראל. ישראל מקום שאני כל כך אוהב ותמיד אתם עמוק בלב שלי. אני רק מקווה שיהיה לכם שקט בקרוב".

מחר ייערך האימון המסכם ולפניו תתקיים מסיבת עיתונאים רשמית בהשתתפות לוי והקפטן אליניב ברדה. המגן אופיר דוידזאדה אמר היום: "אנחנו נותנים הרבה כבוד לספליט ואנחנו יודעים שהכדורגל הקרואטי הוא מצוין. הנבחרת שלהם עולה באופן קבוע ליורו ולגביע העולמי, אבל אנחנו רוצים לעשות טוב ושמח לכל מי שימים ארוכים סובל תחת הטילים. זה לא עוד משחק עבורנו, יש פה ערך מוסף ומשמעות מיוחדת כקבוצה שמייצגת עיר תחת מלחמה. זה משחק עבור האוהדים שלנו, המשפחות שלנו, זה יותר מעוד משחק״.