מפתיע: הקשר בין דיברתולומאו לאנטטוקומפו

בסראגוסה נזכרו בשחקנים שחתמו ומעולם לא רשמו דקה בקבוצה

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.20 - 13:44
תחילת כתבה

תקופת המשבר שפוקדת את כל עולם הספורט גורמת ללא מעט מועדונים לחפש בנרות דרך להעביר את הזמן ולהעשיר קצת את האוהדים. דוגמא מצוינת לכך קיבלנו היום (ראשון) בספרד, עם כתבה על קבוצת הכדורסל של סראגוסה והשחקנים שחתמו בקבוצה אך מעולם לא שיחקו שם.

סראגוסה היא קבוצה יחסית צעירה שהוקמה ב-2002. ב-18 השנים שלה עברו שם לא מעט שחקנים במגוון נסיבות. כאלה שרצו לעשות קפיצת מדרגה מליגות נמוכות, כאלה שבאו כדי לסיים קריירה וכאלה שראו בה כתחנת מעבר לקבוצות גדולות יותר. והיו את אלה שחתמו ונרשמו במועדון, אך מעולם לא שותפו, או כי הם יצאו להשאלה ואז עזבו, או שהיו מכשולים אחרים שיצרו בגזרתם מצבים בעייתיים אחרים.

ברשימה הזאת ניתן למצוא את ג'ון דיברתולומאו, שחקנה של מכבי תל אביב בהווה. הגארד הגיע לסראגוסה ב-2013 אחרי עונה מרשימה בליגת המכללות השלישית. הוא הושאל שנתיים ברציפות לפאלמה, קבוצה מהאי של מאיורקה. הוא עזר לה לעלות לליגה הספרדית השנייה, וכשחזר לסראגוסה הוא מיד אחר כך עזב ונחת בישראל בשורות מכבי חיפה. השאר היסטוריה.

שחקן נוסף שנמצא ברשימה הוא יאניס אנטטוקומפו, שאפילו לא דרך בכלל בעיר סראגוסה. כוכב העל של מילווקי היה בן 18 כשהוא חתם על החוזה עם הספרדים בדצמבר 2012, אך הוא עדיין היה שייך לפילתליטוקוס זוגראפו היוונית, והחליט להשלים את העונה שם לפני שהוא עובר לספרד בקיץ. אולם, באפריל 2013 הוא נרשם לדראפט ומשם הכל התגלגל לכך שהוא יהפוך לאחד השחקנים הטובים ב-NBA כיום.