ליזל ג'ונס הודיעה על פרישה משחייה בגיל 27

הספורטאית האוסטרלית, שזכתה ב-9 מדליות אולימפיות, החליטה לתלות את בגד הים: "לא נשאר לי מה להשיג"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.11.12 - 13:34
ליזל ג'ונס, אין לה עוד מה להשיג (gettyimages)
ליזל ג'ונס, אין לה עוד מה להשיג (gettyimages)
תחילת כתבה

היא זכתה ב-9 מדליות אולימפיות, השתתפה בארבע מהדורות של המשחקים ושלוש פעמים גם התייצבה בראש הפודיום. עכשיו היא מפנה את המסלול. השחיינית ליזל ג'ונס, חמש פעמים אלופת העולם ואחת משחייניות החזה הטובות בעולם, הודיעה על פרישה בגיל 27.

"זאת הייתה החלטה מאוד קשה ולקחתי את הזמן אחרי משחקי לונדון כדי לראות אם זו אכן ההחלטה הנכונה עבורי", הסבירה ג'ונס הנרגשת במסיבת העיתונאים שערכה. "בשלושת החודשים האחרונים ממש התעמקתי בכל מה שהשגתי והגעתי למסקנה שהצלחתי לעשות כל מה שרציתי בקריירה. לא נשאר לי עוד מה להשיג".

ג'ונס החלה את דרכה בתחרויות בוגרים כבר בגיל 14 ועשתה את הבכורה האולימפית שלה בסידני 2000 עם שתי מדליות כסף. באתונה 2004, אז הייתה בת 19, הצליחה להגיע לפודיום עם מדליית זהב בשליחות, כסף ב-200 מ' חזה וארד ב-100 מטרים חזה.

בבייג'ין הוכתרה ליזל ג'ונס פעמיים כאלופה אולימפית הגיעה גם שניה ב-200 חזה, לפני שחתמה את ההרפתקה עם כסף ב-4X100 מעורב בלונדון. בין לבין, היא קטפה 14 מדליות באליפויות העולם השונות בבריכות ארוכות - 7 מתוכן מזהב.

"ההחלטה שלי לפרוש נובעת מסיבות אישיות, אבל תמיד יהיה לי מקום חם בלב לענף", הסבירה ג'ונס. "אני ממש לא הטיפוש יעשה קאמבק. אני יודעת שאחרים כן חזרו לבריכה, אבל אני בעסק הזה מגיל שנתיים ומקצוענית כבר 13 שנה - לא נותר לי הרבה מה לעשות".