פלפס שחיין השנה, מיסי פרנקלין השחיינית

שיאן הזכיות במדליות אולימפיות קטף עוד תואר מטעם הפדרציה הבינ"ל לשחייה. האמריקנית ראשונה בנשים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.13 - 13:33
מייקל פלפס, מנצח גם כשחיין לשעבר (gettyimages)
מייקל פלפס, מנצח גם כשחיין לשעבר (gettyimages)
תחילת כתבהמייקל פלפס שבר בשנה החולפת את שיא הזכיות במדליות אולימפיות והפך לאחד מגיבורי משחקי לונדון 2012 והספורט העולמי כולו. עכשיו, לאחר שכבר הודיעה על פרישתו מהבריכה, הוא קטף עוד תואר כשהוכתר כשחיין השנה של הפדרציה הבין-לאומית לשחייה (FINA).

פלפס בן ה-27 השלים בקיץ האחרון סך של 22 מדליות אולימפיות, כאשר בשש האחרונות שבהן זכה במשחקים האולימפיים שנערכו בלונדון (4 זהב, 2 כסף). לאליפות העולם בבריכות קצרות שנערכה לאחרונה הוא כבר לא הגיע כספורטאי פעיל, ובכל זאת קטף בצדק את התואר האישי ל-2012.

בין הנשים הוכתרה מיסי פרנקלין כשחיינית השנה של FINA. האמריקנית בת ה-17 זכתה בלונדון בארבע מדליות זהב ואחת מארד והקדימה בבחירה שחייניות צמרת כמו ראנומי קרומווידיויו (הולנד), רבקה סוני (ארה"ב), דנה וולמר (ארה"ב) ויה שיוון (סין).

זו השנה השלישית ברציפות ש-FINA בוחרת ספורטאי וספורטאית מצטיינית לשנה החולפת בענפי המים השונים. הפעם הוכתר איליה זכארוב (רוסיה) כאיש השנה בקפיצות למים, בעוד שוו מינשיה (סין) נבחרה בין הנשים. נטליה איסצ'נקו (רוסיה) קטפה את התואר בשחייה צורנית ואוסאמה מלולי התוניסאי הוא שחיין השנה במים פתוחים.