אליפות אירופה בבריכות קצרות לשנת 2015 תערך בנתניה

הישג ענק לספורט הישראלי כאשר אחד האירועים המרכזיים בענף השחייה יגיע ארצה. נועם צבי: "מדובר בחשיפה חסרת תקדים, ננסה להביא הישגים שלא חלמנו עליהם קודם"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  05.03.14 - 23:27
יעקב טומרקין. יביא הישגים מול הקהל הביתי?
יעקב טומרקין. יביא הישגים מול הקהל הביתי?
תחילת כתבהאחרי שנודע כי ישראל תארח את אליפות אירופה בהתעמלות אומנותית, הספורט הישראלי זכה להישג נוסף. בינואר 2015, תיערך בישראל אליפות אירופה לבריכות קצרות בעיר נתניה. התחרות תימשך 4 ימים ותשודר בכ-35 מדינות בשידור ישיר. מדובר באחד מאירועי השחייה המרכזיים בעולם ואחד מאירועי הספורט הניצפים ביותר שיהיו אי-פעם בישראל. בתחרות שנערכה בדצמבר האחרון בעיר הרנינג בדנמרק צפו בשידור הטלביזיוני, לפי נתונים רשמיים שפורסמו השבוע, 145 מיליון איש.

יו"ר איגוד השחייה, עו"ד נעם צבי, שעמל שנתיים על הבאת אירוע ענק זה לישראל אמר: "נעשה פה מאמץ משותף של כל הגורמים שהספורט והמדינה יקרים להם בכדי להביא כ-600 מבכירי השחיינים באירופה לישראל ולערוך אירוע שבשבילנו הוא כמו אולימפיאדה. החשיפה התקשורתית לה תזכה העיר נתניה ומדינת ישראל היא חסרת תקדים בהיקפה והשחייה הישראלית תוכיח שהיא ראויה לחשיפה זו. באליפות ישראל האחרונה נופצו 15 שיאים ישראליים, בזה אחר זה, וברור שאנו נמצאים היום במלוא עוצמתנו. בפני הקהל הביתי ננסה להביא הישגים שלא חלמו עליהם קודם, כמו שעצם הבאת אליפות אירופה לישראל היתה עד כה חלום בלבד. אנו נערכים לכ-100 כתבי ספורט ושדרני רדיו וטלביזיה שיגיעו לישראל. במשך שבוע ימים מכון-וינגייט, המכון הלאומי לספורט, יהפוך לכפר-אולימפי, והמתקן הלאומי לשחייה יוכיח שיש לנו מתקן מהטובים באירופה ומהמהירים בעולם".

בהודעה לתקשורת שהוציא נשיא האיגוד האירופאי והאיש החזק בשחייה העולמית, האיטלקי פאולו ברלי, נאמר: "השחייה הישראלית הוכיחה יכולת אירגונית מצויינת באליפות אירופה למים פתוחים באילת אבל עכשיו הם נכנסים לקבוצת העילית של מדינות המארגנות אליפות אירופה בשחייה. ההתקדמות של השחייה ההישגית בישראל בשנים האחרונות היא עצומה והשחיינים הישראלים נראים באירופה בשנים האחרונות על דוכן המנצחים".

בשיחה אישית עם יו"ר איגוד השחייה אמר ברלי, שהיה שנים רבות סנטור: "ליויתי את ראש ממשלת איטליה לשעבר ברלוסקוני בביקוריו בישראל ואני מכיר את הקשיים שלכם בנושא ההסברה. המפעל הזה שיגיע לישראל הוא ההסברה הטובה ביותר שיכולה להיות לכם ואני מאושר שזכיתם באירוח של אליפות זו".