הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השחיין האגדי איאן ת'ורפ יצא מהארון

הת'ורפדו בן ה-31, שכיכב במשחקים האולימפיים בסידני ובאתונה בעשור הקודם, בישר על נטייתו בראיון במולדתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.14 - 17:37
אגדת השחייה ברגעיו האחרונים בבריכה. ת'ורפ (gettyimages)
אגדת השחייה ברגעיו האחרונים בבריכה. ת'ורפ (gettyimages)

איאן ת'ורפ, אחד מגדולי השחיינים בהיסטוריה, הודיע היום (שבת) כי הוא הומוסקסואל. ת'ורפ בישר על החלטתו לצאת מהארון בראיון מיוחד למראיין הבריטי הוותיק סר מייקל פרקינסון. הראיון המלא, כולל ההודעה של ת'ורפ, ישודר באוסטרליה ביום ראשון, אך הקטע המרכזי ממנו כבר הופץ בכלי התקשורת.

את התגובה המדויקת של ת'ורפ לשאלה של מייקל פרקינסון נדע רק בראשון, אך בערוץ 10 האוסטרלי, שבו ישודר הראיון, טוענים כי ת'ורפ אישר שהוא הומוסקסואל. על פי הדיווחים באוסטרליה, ת'ורפ נאלץ להתמודד עם שאלות קשות וגם עם העובדה שבמשך שנים הכחיש את השמועות על נטייתו המינית וטען כי אין בכך אמת. שחיין העבר התייחס בראיון גם למחלת הדיכאון ממנה סבל במשך שנים.

ת'ורפ מצטרף לרשימה ההולכת ומתארכת של ספורטאים שהכריזו בשנים האחרונות על יציאה מהארון. ג'ייסון קולינס הפך לשחקן ה-NBA הראשון שמכריז על נטייתו כשעשה זאת בתום עונת 2012/13. באפריל האחרון הוא נבחר על ידי המגזין "טיים" כאחד מ-100 האנשים המשפיעים בעולם. בעקבותיו גם הקופץ למים טום דיילי, שחקן הפוטבול מייקל סאם וכדורגלן העבר תומאס היצלספרגר יצאו מהארון.

ת'ורפ השיג בקריירה המרשימה שלו תשע מדליות אולימפיות במשחקי סידני 2000 ואתונה 2004. 5 מהן היו מזהב, 3 מכסף ואחת מארד. הניצחון המפורסם ביותר שלו הושג בגמר ה-200 מטרים חופשי במשחקים האולימפיים באתונה, כאשר ניצח את פיטר ואן דן הוגנבנד ומייקל פלפס במה שכונה "הגמר של המאה".

בתחילת 2011 הכריז ת'ורפ על חזרה מפרישה לאחר 5 שנים מחוץ למים, וזאת מתוך מטרה להגיע למשחקים האולימפיים בלונדון ולהתחרות ב-100 ו-200 מטרים חופשי. אולם, הת'ורפדו לא הצליח לחזור לעצמו, לא עבר את המבחנים האוסטרליים וראה את טקס הפתיחה רק מהיציע כאורח כבוד. ת'ורפ עוד קיווה להגיע לאליפות העולם בברצלונה ב-2013, אך סבל מפציעה בכתף שסיימה עבורו סופית את הקריירה.