הישג פנטסטי: השליחים סיימו במקום השישי עם שיא ישראלי

אליפות אירופה בברלין: הנבחרת הישראלית ב-4X100 קבעה זמן של 3:18:43 דק' וניפצה את השיא מהמוקדמות. דוד גמבורג העפיל לגמר ב-100 גב. עברי שברה את שיא ישראל, אבל לא עלתה לגמר

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.08.14 - 20:42
תחילת כתבה

אליפות אירופה בשחייה בברלין ממשיכה להאיר פנים למשלחת הישראלית. נבחרת השליחים  ב-4X100 סיימה הערב(שני)  במקום השישי בגמר ושברה שוב את שיא ישראל, אותו ניפצה גם במוקדמות הבוקר, כשעצרה את השעונים על 3:18.43 דקות. יתרה מכך, דוד גמבורג גם הצליח להעפיל לגמר ב-100 מטר גב עם שיא אישי של 54.76 שניות, שהספיק לו למקום השישי הכללי בחצי הגמר.

הנבחרת, שמורכבת מגמבורג, תום קרמר, נמרוד שפירא בר אור ולירן קונובלוב, עלתה לגמר מהמקום השביעי במוקדמות עם זמן של 3:18.95. הרביעייה הקדימה את הנבחרת הליטאית וניצלה פסילה של הספרדים כדי להתברג במקום השישי באירופה ולפתוח עם חיוך את האליפות.

ב-100 גב, גמבורג היה היחיד מבין ארבעת הישראלים שהתמודדו במוקדמות, שהצליח להעפיל לחצי. למרות שהוא היה רק במקום ה-17 והאחרון עם 55.53 במוקדמות, השחיין בן ה-20 התעלה כדי להגיע להישג השיא בקריירה - גמר אירופי. יש לציין שאת המקום הראשון בחצי הגמר תפס כריסטוף ווקר-הבורן הבריטי, שקבע 53.62 שניות, וקשה לראות את גמבורג משיג מדליה - אבל אנחנו נחזיק לו אצבעות.

לעומת זאת, עמית עברי פיספסה את המקום בגמר ב-50 מטר פרפר ב-8 מאיות בלבד. השחיינית קבעה זמן של 26.39 שניות במקצה השני וסיימה תשיעית בחצי הגמר יחד עם שחיינית איטלקייה, מה שהצריך סווים-אוף כדי לקבוע מי תהיה רזרבה לגמר במקרה של פרישה.

נעם צבי, יו"ר האיגוד אמר: "האמנו שיש לנו הרכב לאולימפיאדת ריו, אחרי 20 שנה מהגמר ההיסטורי של השחייה הישראלית בסידני, וצדקנו. פרט לרביעיה המדהימה ששחתה פה יש לנו עוד שחיינים ברזרבה שיכולים להתברג בהמשך ברביעיה הראשונה של נבחרת ישראל, כמו אלמוג אולשטיין ואור סבתיה. הנבחרת עמדה בכל המטרות ונתנה הופעה מצוינת".

נמרוד שפירא בר אור אמר בסיום: "אנחנו מאוד שמחים. עמדנו בדיוק בציפיות, עלינו לגמר, מקום 6, יש פה צעירים (לעומתי שאני קצת זקן), שמראים שיש עתיד לשחייה הישראלית, אפשר להיות אופטימיים, אנחנו שומרים על פוקוס כי זה היום הראשון לאליפות ויש עוד הרבה משחים, ונייצג את המדינה בכבוד".

דוד גמבורג שגם עלה לגמר ב100 מטרים גב אמר: "האמת שלא כל כך ציפיתי לעלות לגמר, אבל עובדה שהעבודה הקשה משתלמת. זו הפעם הראשונה שלי אבל אני מקווה שלא האחרונה. משחה השליחים גם היה עבורי מדהים, אנחנו מקום 6 באירופה וזה לגמרי לא קל להגיע להישג כזה. הראינו שיש לנו עתיד מבטיח".

בסווים-אוף עברי התעלתה ושברה שיא ישראל עם 26.13, מה שהיה מספיק לה כדי לעלות לגמר מהמקום השישי. כזכור, עברי עלתה לחצי הגמר מהמקום ה-11 הכללי עם תוצאה של 26.54 שניות. מי שלא הגיעה לחצי הגמר היא קרן זיבנר, שעצרה את השעון על 27.60 שניות במוקדמות.